Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Murat Çelik’in Hikayesi Hep Böyle Başlar….
Ankara Kulisi
YAZARLAR
13 Temmuz 2011 Çarşamba

Murat Çelik’in Hikayesi Hep Böyle Başlar….

Milliyet ve Vatan Gazeteleri’nin birer temsilcileri var. İkisi de oldukça kallavi isimler: Fikret Bila ve Bilal Çetin… Satıştan önce durumları oldukça rahattı.. Satıştan sonra da bu rahatlık devam etti.

Ta ki Murat Çelik kurum bünyesine monte edilinceye kadar…

Çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yapmış bir dostunuz vardır. Huzuru kaçmış ve sığınacak yeni bir liman arıyordur. Siz de dostluk gereği onu alır kendi kurumunuzda, rahat bir görevde sorumluluk yüklemeyerek, dolgun maaşla çalıştırırsınız. Kendi yöneticilerinize de bunu dostluk gereği yaptığınızı onların yerine geçirmek gibi bir niyetiniz olmadığını hissettirirsiniz.

Bu en iyimser haldir. Böyle iyimser başlayan pek çok hikaye vardır. Ama bir süre sonra her kurumda olabilecek ufak tefek gerilimler yaşanır. O zaman aklınıza bir anda “şu benim dostu buraya geçirsem hiç kafam ağrımaz” diye bir düşünce gelir. Bu düşünceyi ilk etapta hayata geçirmez, unutursunuz. Sonra birkaç olay derken, aklınıza bir anda vuran bu düşünce yavaş yavaş realize olmaya başlar. Aynı anda rahatı yerinde olsa da boş beklemekten sıkılmaktadır dostunuz da. Arz talep dengesi kurulduğunda mevcut yöneticileriniz için alarm zilleri çalmaya başlamıştır.

Bu iyimser tabloydu. Bir de taktiksel tablo var. Dostunuzu, adamınızı, arkadaşınızı bir plan çerçevesinde bünyeye alır, alışma devresi için zaman tanır, mevcut yöneticiniz elinize koz verdiğinde, ya da onu ufak ufak yıpratarak, değişimi sağlarsınız.

Her iki halin de pek çok örneği var. Ve Murat Çelik bu konuda oldukça tecrübeli.

Uzan döneminde Star TV’ye temsilci olarak geldiğinde ufak ufak Star Gazetesi’ne uzanmış ve kurumun Ankara’daki asıl patron koltuğu olan gazete temsilciliği koltuğuna kurulmuştu.

Tercüman&Bugün sürecinde de aynısı oldu. Yazar olarak monte edildiği kurumda yavaşça temsilcilik koltuğunun sahibi olmuştu.

Milliyet’in de Vatan’ın da Ankara temsilciliği konumları şimdiden sancılı. Çünkü Yıldırım Demirören ile Murat Çelik çok iyi dost. Çelik geçmişte Beşiktaş yöneticiliği yaptı. Demirören’i de onun çevresini de çok iyi tanır.

Velhasıl, Vatan’da “yazarlık” sıfatıyla başlayan bu süreç, sayısız tecrübelerle sabit olduğu üzere böyle kalmaz. İstesen de kalmaz, istemesen de… Suyun akışına aykırı…

Tam da şuraya yazalım;

Murat Çelik Vatan’ın Ankara temsilcisi olacak.

Ne zaman mı?

Orta vadede.

Daha doğrusu kısa vade ile orta vadenin arasında!

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Misafir
 2 Ağustos 2011 Salı 23:54
murat çelik iyi bir gazeteci görünebilir ama bilal çetin gerçek bir gazetecidir. murat çelik bence tv lerde devam etmeli. demirören torpili ile de bir koltuk edinecek kadar küçülmemeli...
 Misafir
 16 Temmuz 2011 Cumartesi 07:18
Turktime'in Murat Celik saplantısı yine hortlamış. Arkadas adam başarılı bir haberci. Sizin bir husumetiniz var belli.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime