Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Futbol Sadece Futbol Değilmiş, Ya da Bu Vatan ve Milliyet Kimin?
Ankara Kulisi
YAZARLAR
27 Haziran 2011 Pazartesi

Futbol Sadece Futbol Değilmiş, Ya da Bu Vatan ve Milliyet Kimin?

Simon Kuper’in ünlü kitabı “Futbol asla sadece futbol değildir”i bir kez daha hatırlatan bir gelişme yaşandı.

Özellikle Milliyet Gazetesi’nde çıkan haberler üzerine, Fenerbahçe kulübü sert bir açıklama yapmıştı. Hatırlayın Milliyet’te şampiyonluk düğümünün çözüleceği son haftalarda “Aykut Kocaman Bırakıyor” şeklinde sürmanşetten bir haber verilmişti. Fenerbahçe de bir açıklama yapıp habere sert tepki göstermiş ve “Milliyet’in patronlarının değiştiğini” vurgulayarak taraftarlarını uyarmıştı. Yani Fenerbahçe, Milliyet’i Beşiktaş’ın başkanı Yıldırım Demirören aldı ona göre dikkatli olun diyordu.

İşte bu gerilim Vatan ve Milliyet’in akıllarda soru işareti bırakan satış süreciyle ilgili bir gerçeğin futbol vesilesiyle ortaya çıkmasını sağladı.

Geçtiğimiz gün çok üst düzey bir Beşiktaş yetkilisi Fenerbahçe’nin yine çok üst düzey bir yetkilisine, o sürmanşetle kendilerinin alakası olmadığını söyledi. Fenerbahçe yetkilisinden “gazete sizin malınız nasıl haberiniz olmaz” cevabı üzerine Beşiktaş’ın üst düzey isminin dudaklarından bu haberin yazılmasına neden olan cümle döküldü: “Yapmayın. Bu işleri bilirsiniz. Kağıt üzerinde öyle gözüküyor siz de biliyosunuz. Orada çıkan haberlerden de çıkacaklardan da bizi sorumlu tutmayın.”

Simon Kuper haklıymış. Çok şey konuşulabilir,  satış anlaşmasının şartları, ödemeler vesaire üzerine çok şey tartışılabilir. Ama bir futbol haberinden başlayan futbol muhabbeti pekçok şeyi anlatır.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime