Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Bu ayrıntı Önemli; Star Gazetesi'nde İki Yazar Cemaate Çaktı
Ankara Kulisi
YAZARLAR
30 Eylül 2010 Perşembe

Bu ayrıntı Önemli; Star Gazetesi'nde İki Yazar Cemaate Çaktı

Hükümete yakınlığı ile bilinen Star Gazetesi’nde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Star, bir yandan Hanefi Avcı’ya manşetleriyle sert bir şekilde yüklenirken, diğer yandan bazı yazarları örtülü de olsa Hanefi Avcı’ya destek veriyorlar.

Star Gazetesi’nde bugün yayınlanan iki yazı dikkat çekiciydi. Yazıların ikisinin de konusu Hanefi Avcı’nın mahkeme tarafından tutuklanmasıydı.

 

Mustafa Kaaalioğlu’nun sağ kolu, künyede 2 numarada Yayın Danışmanı olarak yer alan İbrahim Kiras, yazısında cemaati direkt hedef aldı. Star’ın yeni yazarlarından Gürkan Zengin ise isim vermeden cemaati hedef aldı.

 

Gürkan Zengin, Hanefi Avcı’nın kitabı çıktığında açıktan destek veren bir yazı kaleme almış ve bu yazı da tartışılmıştı.

 

İbrahim Kiras’ın yazısında en dikkat çekici bölüm Avcı’nın kitabında yazılanların bir kısmının doğruluğunu kabul ettiği bölümdü. Kiraz, kitabın cemaat kısmını kastederek, “Hanefi Avcı’nın yazdıklarının bütünüyle gerçekdışı olduğunu düşünmemekle beraber…” şeklinde devam eden cümlesiyle konuya ilginç bir noktadan giriyor.

 

Star’ın iki numaralı isminin yazısı bütün olarak cemaati hedef alıyor ve Hanefi Avcı’ya yapılanın haksızlık, hukuksuzluk, olduğunu anlatıyor. İşin en çarpıcı bölümü ise, Kiras’ın operasyonun savcılık tarafından yapılıp, tutuklamanın mahkeme kararıyla verildiği kısmına hiç girmemesi ve tıpkı Avcı gibi, “operasyonu yapan cemaat” demeye getirmesi. Kiras bunu güçlendirmek için 8 madde halince cemaate sert biçimde yükleniyor.

 

Kiras’ın yazısı bu nedenle Hanefi Avcı’ya en yakın isimlerden Ruşen Çakır’ın da dikkatini çekti. Ruşen Çakır, NTV’deki Yazı İşleri Programı’nda yazıdan oldukça uzun alıntı yaptı ve yazıyı herkese tavsiye etti.

 

İbrahim Kiras, bu yazısıyla Ruşen Çakır’ın tam desteğini alırken, kendisinin yayın danışmanı olduğu ve künyede 2 numarada yer aldığı gazetesi farklı şeyler söylüyordu.

 

Satar yazarlarının bu yorumlarının yanında, Hanefi Avcı’nın evinde bulunan ve kendi ismine düzenlendiği iddia edilen sahte pasaportlar ve ruhsatsız olduğu iddia edilen kalaşnikofla ilgili ayrıntılı haberler de Star’ın sütunlarını süsledi.

Operasyonun en kilit noktası olan Avcı’nın kullandığı başkalarının üstüne olan hatların sahiplerini de konuşturan Star, oldukça detaylı bir haber de vermişti.

 

Star’da ayrıca Ergun Babahan da benzer görüşleri savundu ancak Babahan’ın durumunun farklılığı biliniyor. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Misafir
 22 Ekim 2010 Cuma 14:57
turkiyenin dostu amerika değil fethullah gülen onun sozde dindar bir insan oyle gurunmektedir fakat insanlari birbirine dşürmek doğru değil fetullah neyin peşinde ayutullah humeni gibi falyetleri mevcuttur acaba türkiye cumriyetinin nasıl yok ederim diye uraşmaktadir hummeni amarikadan destek alip iranda şahini devirdi ayni planlar mecuttur
 Misafir
 19 Ekim 2010 Salı 14:12
amerika bu bizimkiler ve feto eli ile tüm islam dünyasınla kedinin fare ile oynadıgı gibi oynayacaktır kesin
 Misafir
 2 Ekim 2010 Cumartesi 11:03
bu yapılan hareketler bir noktada hükümet tarafından kendilerinin üstünde bir güc gorüntüsü vermeye basladıgında her sey yolunda gitmeyecektir.yeni türkiyede pkk nin bittigi yavas yavas ortaya çıkmaya basladı. acaba gelecek 10 - 15 yılda türkiye şimdi cemaat oyunları ile mi vakit kaybettirilecek.. amarika bu ne yapacagı belli olmaz..
 Misafir
 1 Ekim 2010 Cuma 01:11
yorumları neden yayınlamıyorsunuz.?siz de demokrasi yok mu,işinize gelmiyorsa es geçiyorsunuz.editör efendiiiii
 Misafir
 1 Ekim 2010 Cuma 00:57
3 MİLYON CEMAAT OYU var diyen akapeye h.gülerce..kızdırmayın potamyalıyı valla..n.d
 Misafir
 30 Eylül 2010 Perşembe 18:35
Şimdi bu yazarlar içinde bir operasyon hazırlığı başlar!!!!
 Misafir
 30 Eylül 2010 Perşembe 15:14
sonun baslangicida ondan
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime