Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Ve Bomba: Komplonun Arkasından Baykal’ın Muhalifi mi Çıkıyor?
Ankara Kulisi
YAZARLAR
1 Temmuz 2010 Perşembe

Ve Bomba: Komplonun Arkasından Baykal’ın Muhalifi mi Çıkıyor?

Siyaset dünyası iki haftadır Baykal merkezli şoklarla sarsılıyor.

İlk önce Baykal ve Baytok’a ait olduğu iddia edilen görüntüler tam anlamıyla bomba gibi düştü gündeme. Herkes o bombanın parçaları kime saplanacak diye pusuda beklerken siyaset kulislerinde birçok senaryo dile getiriliyordu.

Kaset komplosunu AKP iktidarına bağlayanlar da vardı, cemaati işaret edenler de… İşin arkasında Sarıgül’ün olduğunu söyleyenler de vardı, tam da kurultay öncesi böylesi bir skandalı parti içi hesaplaşmanın bir sonucu olarak görenler de…

BAYKAL’DAN TERS KÖŞE

Derken Baykal kameralar önüne çıktı, cemaati akladı, topu AKP’ye attı ve istifa etti. Bu ilk şoka göre görece daha hafif bir artçı sarsıntıydı. Ancak sonraki gelişmeler çok daha şiddetli sarsıntılara sahne oldu.

BİR ARTÇI SARSINTI DAHA

Kısa bir şaşkınlıktan sonra yeni bir şok yaşandı. Bir gün önce Baykal’la görüşüp aday olmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu hemen ertesi gün adaylığını açıklayacak, damarını kesseniz kanı Baykal renginde akacak Baykal’ın en yakın dostları anında Kılıçdaroğlu’nun yanında mevzilenecek, neredeyse tüm teşkilat düne kadar gözünün içine baktıkları Baykal’ı bir anda silip Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır alacak ve Baykal mecburen istifasının ilk gününden beri geri döneceği mesajını vermesine rağmen “Aday değilim” demek zorunda kalacaktı.

İşin açığı Türk siyasi tarihi böylesi komple bir dönüşü görmemişti.

Dönüş bu kadar organize ve hızlı olunca Baykal’ın açıklamasıyla birlikte AKP’ye çevrilen komplocu gözler tekrar CHP’ye çevrildi ve derinden derine kulisler tekrar hareketlendi.

Anımsanacağı gibi şok kaset ortaya çıkınca AKP hemen emniyete ve MİT’e gerekli talimatları vermiş, olayın üstüne her yönüyle gidilmesini istemişti. Ancak daha sonra bir ses çıkmadı.

BİR NUMARALI ŞÜPHELİ BAYKAL MUHALİFİ YAKINI

İşte tam da bu aşamada Ankara şok bir haberle sarsıldı.

Edindiğimiz bilgilere göre soruşturmayı yürüten yetkililer, bu konuda ciddi bir ilerleme kaydetti ve çok önemli bir ipucuna ulaştı. Komplo kasetini yükleyen kişinin Baykal’a şu anda muhalif tavır alan yakınındaki bir isim ile kan bağı olduğu tespit edildiği ancak yapılan baskınlara rağmen söz konusu kişiye henüz ulaşılamadığı kaydediliyor.

AKP’nin sessizliğinin büyük bir gizlilikle yürütülen ve sır gibi saklanan bu soruşturmanın netleşmesini beklemesinden kaynaklandığı konuşuluyor. (ANKARA KULİSİ/TURKTIME)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 vs,
 14 Haziran 2010 Pazartesi 15:12
Ortalık durulduğunda komployu yapanların kimler olduğu anlaşılacaktır.Ancak bu işi yapanlar Baykal"ın istifa edeceğini asla düşünmedi.Baykal"da taktiksel olarak istifa ettiğini Kılıçtaroğlunun adaylığında koyduğu tavırla açık etti zaten.Bunu yapanlar Baykalı rezil edeceklerdi.CHPnin eli zayıflayacaktı.Referandumdan da daha kolaylıkla istedikleri sonucu alacaklardı.Ava giden avlanırmış sözünün açıklanması oldu bu komplo.
 ee
 6 Haziran 2010 Pazar 17:25
Bence ne olursa olsun baykalın gitmesi çok iyi oldu. CHP içinde bile kendi liderliği için antidemokratik bir ton kural koymuş. Oyum CHP ye halkçı Kemal!
 ibrahim
 2 Haziran 2010 Çarşamba 23:06
bu komplonun ne olduğunu çözmek için baykalın istifa anında sarfettiği şu cümleye lütfen dikkatinizi çekiyorum.'ülke ve chp siyasetini yeniden tanzim etmek isteyenlere fırsat tanıyorum.' bazı kelimeler farklı olabilir ama özü bu idi. kimse bunun yorumunu yapmıyor. ülkeyi ve partisini avucunun içi gibi bilen birinin bu sözleri irdelenmiyor. hayret ki ne hayret. ben uzatmadan bildiğim cevabı kısaca vereyim.bu operasyonun tek adresi'mossad'. saygılarımla.
 maxx
 1 Haziran 2010 Salı 09:49
CHP ve ülke için çok hayırlı oldu..bu görüntüleri çekenler milli kahramanlar...
 mujo
 30 Mayıs 2010 Pazar 18:07
kimin yaptigi cokda onemli degil operasyon hayirli oldumu olmadimi ona bakmak lazim bence cookk hayirli oldu yapandan allah razi olsun
 Kırkaltı
 29 Mayıs 2010 Cumartesi 17:25
Siirte çıkan ve bir şeyhinde içinde bulundugu 10 ve 14 yaşlarında kızların hamile bırakıldıgı(Zafer Üskül kaynaklı)davaların kapatılması için Sayın Baykal a iktidar tarafından yapılan bir tuzaktı.hani ne oldu siirt hiç konuşuluyormu kapatıldı,fakat iktidar böyle olacagını tahmin etmiyordu şimdi çok pişman ama iş işten geçti.bu seferde Kılıçtaroglu na saldırı başladı.bilenler açıklıyor.başbakan müsade etsin mit ve polis 24 saat içerisinde Baykal a yapılan bu bantı açıga çıkarır diyorlar varmı müs
 Yaaaa AH AH
 28 Mayıs 2010 Cuma 21:45
Diyorumya arkadaşlar Baykal'ı koltuğundan hükümet etti.Komplo kurdu diyenler iyi düşünsün.Bunun bi oyun olduğunu biliyorsunuz.Hatta başta Deniz Baykal biliyor ama utancından konuşamıyor.Bunun danıştay saldırısından bi farkı yok.Hani dini duygularla işlenmiştiya şimdi pislikleri ortaya çıkıyor.Bu olayında ondan bir farkı yok.Ergenekon vardır ve kendini göstermekten çekinmiyor.
 Levent Dündar
 27 Mayıs 2010 Perşembe 20:10
Ddikodu haber olmamalı.Şimiye kadar çok yalan haber sızdırmaları gördük.Hatta yalana ve sahte delillere bağlı davalar gördük.
 
 25 Mayıs 2010 Salı 08:47
ben bu işin hükümetin yaptığını düşünmüyorum. Tayyip Baykaldan memnunda ama Kılıçdaroğlu oy oranın azaltır diye memnun olduğunu zannetmiyorum. Bence bu işi muhalifler yaptı. Bi taşta iki kuş vurmayı hedefliyorlar (hem Baykal tasfiyesi, hemde ERdoğanı oy oranını aşağılara çekmek ve kararsız ve diğer partileride toplayarak oy oranın artırmak)ama hedef saparsa o ok geri bi döner bi girer. ARtık hiç bişey gizli kalmıyo. Ses kasetleri, parmak izleri vs. teknoloji çok gelişti
 mozcan
 20 Mayıs 2010 Perşembe 23:28
palavralara karnımız tok , AKP kendi pisliğinde boğulucak , bütün tertipleri ellerinde patlıyor, davalar çöküyor , gerçekler ortaya çıkıyor.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime