Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Öcalan “Seçimi boykot edin” diyecek!
Talat Atilla
YAZARLAR
30 Mayıs 2019 Perşembe

Öcalan “Seçimi boykot edin” diyecek!

 

 

8 yıl aradan sonra terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine izin verilmesinin yankıları devam ediyor.

 

Muhalefet, Öcalan’a verilen görüşme iznini, “İktidarın İstanbul seçimlerine yönelik seçim manevrası” olarak değerlendirirken...

 

İktidar çevreleri görüşmeyi “Normal ve insani bir gelişme” olarak yorumladılar...

 

Peki, Öcalan ve avukatlarının 8 yıl sonra gerçekleştirdiği görüşmede neler konuşuldu?

 

Bundan sonra ne olacak?

 

Aldığım bilgilere göre, Öcalan ve avukatları arasında İstanbul seçimlerini yakından ilgilendiren kritik konuşmalar geçti.

 

Avukatları Öcalan’a, HDP yönetiminden kendisine yakından bağlı bazı önemli isimlerin “SEÇİMİ BOYKOT EDİN” önerisini getirdiler.

 

Avukatlar, Öcalan’ın “Seçimleri boykot edin” çağrısına, HDP’ye oy veren geniş bir kesimin uyacağını, A POLİTİK duruşun kendisine ciddi bir pazarlık alanı taşıyabileceğini belirttiler.

 

Aldığım bilgilere göre Öcalan “Bu teklif düşünmeye değer ama bir şartla olabilir. Seçimi boykot edin diyeceksem, bu teklifi ancak TUTANAKLA yaparım!” yanıtını verdi.

 

Avukatların sessiz kalması üzerine Öcalan’ın “Herkesin acaba dediği bir konuşmayı neden yapayım? Ne dediğim, niye dediğim belli olan, dedi mi, demedi mi tartışmasının gölgesinde bir konuşma olmaz. Açıklama yapabilirim ama bu açıklamayı sizler de imzalarsınız ve birer kopyası sizlerde kalır. Ancak böyle bir şartla boykot kararını düşünebilirim!” şeklinde konuştuğunu öğrendim.

 

Öcalan’ın avukatları “Sizinle seçimden önce bir kez daha görüşme imkanımız olur mu bilmiyoruz. Elbette sorarız” yanıtına Öcalan ”Görüşürsünüz, görüşürsünüz!” cevabını verdi.

 

Öcalan’ın kendisine bağlı kesime “Seçimleri boykot edin” çağrısının gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğini hepimiz göreceğiz.

 

Öcalan, böyle bir açıklamaya çok yakın duruyor.

Seçim sonuçlarının kıl payı olduğunu düşünürsek, Öcalan’ın yapacağı açıklamanın seçim sonuçlarını etkileme potansiyeli yüksek...

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Misafir
 31 Mayıs 2019 Cuma 00:25
seçimi kazanma(!) umudu 40.000 insanımızın kaatili PEKEPEnin reisinin BOYKOT çağrısına kalmış. Bebek kaatilini SAYIN yaptık, o da yetmedi, adamlarını HABURda seyyar mahkemede beraat ettirdik, o da yetmedi, doğuda hendekler kazmalarına göz yumduk, yetmedi, dolmabahçede ortak bildiri yayınladık, yine yetmedi demek. Bu da sonuncusu mu olur artık bizlere kalmış. Herçey çok güzel olacak bana kalırsa.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime