Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
' SÖYLEVLER VE GİRDİLER '
M. Kürşat Türker
YAZARLAR
3 Ekim 2019 Perşembe

' SÖYLEVLER VE GİRDİLER '

 
 
SÖYLEV-1  :  Grönland adasına bir gece ansızın yapmayı planladığımız askeri harekat , 3 aydır bölge gündüz olduğundan mütevellit.., ertelenmiş bulunmaktadır.., Üstüne üstlük bir de ne yazık ki yankeeler .., Peygamberler şehrine,  hem de mesai saatinde abdestsizce girmiştir..!
 
SÖYLEV-2  :  Rakamlar için,  makyaj uzmanı yeterliliğini haiz personel istihdam ettiğimiz milli istatistik kurumunun başarısından mütevellit..,körlerin ve sağırların birbirini içtenlikle ağırlayabileceği fantastik bir ortamın içine .., hiç de baştan hesap etmeden girmişizdir..!
 
SÖYLEV-3 : Milli ancak pilli oyuncaklarla oyalanan oyunbaz koyunlarımızın ikiyüzlülüğünden mütevellit.., kendi takiyye çadırımız altında bir cibilliyetsizlik karnavalına.., hiç de davet etmediğimiz misafirler, şarj cihazlarıyla girmiştir..!
 
SÖYLEV-4 : Din ve tin pazarlarken, insanlarda yaratıcının söylevlerine karşı kin oluşmasına sebebiyet veren deyyusların fütursuzluğundan mütevellit.., Göreceli olarak içşelleştirdiğimiz mukaddes belamıza giden en kestirme yola .., biraz da umarsız bir tavırla girmişizdir..!
 
SÖYLEV-5 : Siyasal parti görünümlü mukaddes teşkilatımızdan ayrılırken omerta öpücüğü vermeyen dışlanmış karakterlerden mütevellit.., giydiğimiz kıyafetleri astığımız gardıroba ve iç çamaşırı çekmecemize dahi..,  güvenemeyecek hale gelmişizdir..!
 
SÖYLEV-6 : Çok önceleri jilet nitelikli kredi kartlarını gelen geçene dağıtmaktan imtina etmediğimizden mütevellit.., dibinde zehirli yılan olan renkli şekilli paketleri sunduğumuz insanlar.., ilginçtir ki, sakat itikatlarının tesirine tekrardan ve çekincesizce halen daha girebilmiştir..!
 
SÖYLEV -7 : Göreceli olarak sahne üzerine yansıyan; kargaşa, zulüm ehlinin kutsanması ,kendini ve aklı inkar hallerinden mütevellit.., henüz kayıklarla topluca yapılmaya başlanmayan göç etme ve vatanını terk etme hallerinin, topluma ve genç nesle sirayet etmemesi için gerekli tedbirleri almaktan, niye ise uzun zamandır imtina etmişizdir..!
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Misafir
 6 Ekim 2019 Pazar 19:51
Sayın Yazar, hepsi de güzel, ilk paragraf hepsinden de güzel. Uzaklardan da olsa, ülkemin halini günlük izliyorum, siz ve sizin gibi düşünebilenlerin varlığı umutlarımı diri tutmama vesile. Teşekkürler.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Turktime