Turktime

Siemens ile Microsoft işbirliği yapacak

Alman teknoloji şirketi Siemens ile ABD’li Microsoft üretimde insanlar ve makineler arasındaki işbirliği için yapay zeka (AI) konusunda bir proje üzerinde anlaştı.
ABONE OL
Abone Ol
Siemens ile Microsoft işbirliği yapacak
Haberler / Teknoloji
31 Ekim 2023 Salı 18:09
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Şirketler tarafından yapılan ortak açıklamada, Siemens ve Microsoft’un robotları ve diğer otomasyon sistemlerini yapay zeka yardımıyla çok daha hızlı programlamayı amaçlayan " “Siemens Endüstriyel Yardımcı Pilot Programında” (Siemens Industrial Copilot) birlikte çalışacakları belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu program şirketlerin imalat, altyapı, ulaşım ve sağlık sektörlerinde üretken yapay zekâyı kullanmak için birlikte çalışmasını sağlayacak.” denildi.

Bu sayede hataların ortadan kaldırılması ve simülasyon sürelerinin kısaltılmasının mümkün olacağının belirtildiği açıklamada, "Birkaç hafta sürecek bir süreç sadece birkaç dakikaya iniyor" ifadesi yer aldı.

Siemens'in otomasyon ve süreç simülasyon teknolojisi "Siemens Xcelerator" Microsoft uygulamalarını da içerecek şekilde genişletilecek.

Siemens Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Roland Busch, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "Bu teknoloji, şirketlerin tasarım, geliştirme, üretim ve nihayetinde tüm operasyonlarında devrim yaratma potansiyeline sahip. İnsan-makine işbirliğini daha yaygın hale getirmek, mühendislerin kod geliştirmeyi hızlandırmasına, yenilikçiliği artırmasına ve vasıflı işgücü eksikliklerinin üstesinden gelmesine imkan tanır.” ifadelerini kullandı.

Alman otomotiv tedarikçisi Schaeffler, "Copilot "un geliştirme aşamasındaki ilk kullanıcılarından birisi olduğu ve yakında üretimde kullanmayı planladığı da açıklamada yer aldı.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime