Turktime

CANİK'ten 100.yıl serisi

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel sadece 1923 adet üretilecek olan TP9 Elite Combat 1923, tasarımı ve renkleriyle dikkat çekiyor.
ABONE OL
Abone Ol
CANİK'ten 100.yıl serisi
Haberler / Teknoloji
24 Ekim 2023 Salı 14:56
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Türkiye, son dönemde dünyada yerli ve milli savunma sanayiinde ürettiği silahlarla ve platformlarla dikkat çekiyor.

CANiK de bu alanda ürettiği silahlarla dünya pazarında kendinden söz ettiren Türk markalarından biri.

Bu başarısını Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için özel seri bir tabanca tasarlayarak kutlayan CANiK, hem tarihe bir not düşüyor hem de koleksiyonlara giriyor...

100.YILA SAYGI

TP9 Elite Combat 1923 özel serisi, binlerce yıllık tarihi olan bir toplumun, genç ve modern Cumhuriyet döneminin 100’üncü yılına saygı duruşunu temsil ediyor.

Yalnızca 1923 adetlik sınırlı sayıda üretilen bu seri, tasarımı ve özellikleri ile Cumhuriyet döneminin sonraki 100 yılında da ulaşacağı başarılarının bir habercisi olarak öne çıkıyor.

“100 yıllık mücadele başarılarımızın temelini oluşturuyor”

Özel ürünlerle ilgili bilgi veren CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Türkiye, savunma sanayisindeki başarılarını globalde gururla sürdürüyor. Türk bayrağımızı dünyanın dört bir kıtasına taşımaya devam ediyoruz. Bugün Türkiye, Amerika ve İngiltere’deki tesislerimizde, dünyadaki en büyüklerden biri olarak orta kalibre top ve silah sistemlerimizin ihracatını gerçekleştiriyoruz.

Cumhuriyetimizin 100 yıllık yolculuğunda sürdürülen mücadeleler ve elde edilen başarılar, bizim bugünlere ulaşmamızın temelini oluşturuyor. Bu noktada 100 yılı temsil eden, Cumhuriyetimize saygı duruşu olarak gördüğümüz çok değerli bir koleksiyonu ülkemize armağan ettiğimiz için mutluyuz.

1923 adet üretilen TP9 Elite Combat 1923 ile Cumhuriyet sevdalısı bir şirket olarak mirasımızı gelecek nesillere aktarmayı sürdüreceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.” dedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime