Turktime

ABD'de sosyal medya şirketlerine dava açan ailelerin hak arayışı devam ediyor

ABD'de yüzlerce ailenin Meta, TikTok, Google ve Snapchat gibi platformlara, "bağımlılık yaptığı ve tasarımlarının zararlı olduğu" gerekçesiyle açtığı davalarla ilgili süreç devam ediyor.
ABONE OL
Abone Ol
ABD'de sosyal medya şirketlerine dava açan ailelerin hak arayışı devam ediyor
Haberler / Teknoloji
20 Kasım 2023 Pazartesi 12:54
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

BBC'nin haberine göre, ABD'de, çocuklarının sosyal medya nedeniyle "zarar gördüğünü" öne süren aileler, hak arayışlarını sürdürüyor.

Meta, TikTok, Google ve Snapchat'e dava açan aileler, söz konusu platformların "tasarım itibarıyla zararlı" olduğunu düşünüyor.

''EBEVEYNE GÜVENCE VERMEK İSTİYORUZ''
Platformların "bağımlılık" yaptığını savunan ailelerin yürüttüğü hukuki süreç, platformlarda yer alan paylaşımlardan ziyade, platformların işlevinden şikayetçi olunmasıyla, diğer davalardan ayrışıyor.

Öte yandan, TikTok, suçlamalara sessiz kalırken, dava sürecine ilişkin yazılı açıklama yapan Meta, "Gençlere çevrim içi ortamda güvenli ve destekleyici deneyimler sunmak için yaptığımız çalışmalarda çıkarlarını gözettiğimiz konusunda her ebeveyne güvence vermek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Google ise iddiaları reddederken, Snapchat platformu, uygulamadaki tüm içeriklerin geniş kitlelere yayılmadan önce incelendiğini kaydetti.

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime