Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sarıkaya ve  Bulut Kavga Etti, Sarıkaya'nın Habertürk Defteri Kapandı!
Ankara Kulisi
YAZARLAR
1 Temmuz 2010 Perşembe

Sarıkaya ve Bulut Kavga Etti, Sarıkaya'nın Habertürk Defteri Kapandı!

Habertürk Grubu medyadaki etkinliğini giderek arttırıyor. Fatih Altaylı, Posta gazetesi kıvamında gösterilen Gazete Habertürk’ü okunur hale getirirken, Habertürk TV’nin başına geçen Yiğit Bulut da, televizyona görünür bir ivme kattı.

Muharrem Sarıkaya’nın Habertürk Medya Grubu’nun Ankara sorumluluğuna getirilmesi grubun Ankara mevzisini güçlendirdi.

Tüm bu yapılanmanın perde arkasındaki dengeleyici güç, grubun medya başkanı Kenan Tekdağ oldu.

Her şey iyi giderken 3 hafta önce grubun tam ortasına aniden bomba düştü.

Habertürk TV’nin genel yayın yönetmeni Yiğit Bulut ile Habertürk Medya Grubu’nun Ankara sorumlusu Muharrem Sarıkaya telefonda feci bir kavgaya tutuştular.

Öyle böyle bir kavga değil.

Birbirlerine ağır hakaret dolu, ağız dolusu bir kavga.

 

BANA PATRONLUK MU YAPMAK İSTİYORSUN?

Kavganın sebebi, Muharrem Sarıkaya’nın Habertürk TV’yi yönetmeye kalkması, içeriğine sık sık müdahale etmesi…

Ylğlt Bulut telefonu şu sözlerle kapattı; “Bana patronluk mu yapmak istiyorsun? Bunu yapamazsın… Bu kanalın sorumlusu benim. Bunu yakında görürsün…

Yiğit Bulut dediğini yaptı.

Muharrem Sarıkaya’ya Habertürk ekranını tamamen kapattı.

Sarıkaya’nın haftada 5 gün yaptığı programı yayından kaldırdı.

Yetinmedi!

Yine Muharrem Sarıkaya’nın haftada bir hazırladığı “Sarıkaya’nın konukları” programını bitirdi.

Bitmedi!

Bulut, Sarıkaya’nın Habertürk ekranınındaki haberlerde bile yorum yapmasını yasakladı.

Yiğit Bulut’un bu yaptırımlarında Kenan Tekdağ tarafsız kalarak Bulut’a örtülü destek verdi. Çünkü, bu tür operasyonların Tekdağ’a rağmen yapılması mümkün değil.

Yiğit Bulut ve Muharrem Sarıkaya’nın bu kavgasından hemen sonra Habertürk TV’nin yayın koordinatörü Ali Çağatay Kanal 1’in başına kaydırıldı.

Kısa bir süre önce de Kürşat Yılmaz Ali Çağatay’ın yerine getirildi.

Yiğit Bulut’un bu sert operasyonu ile Habertürk’ün Ankara Temsilciliği fiilen biten Sarıkaya’nın yakında Kanal 1’de program yapabileceği söyleniyor.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 GÖNÜL YARASI
 3 Kasım 2009 Salı 18:02
YİĞİT BULUT İRTİFA KAYBETTİ.PATRONLARINI DİNLEDİ.İKTİDAR KÜPEŞTESİNE ATLADI.GEÇENLERDE BİR YAZISINDA "AÇILIMA SEKTE VERMEMEK İÇİN, HABERLERİ NASIL HAZIRLAYACAĞIMIZ DÜŞÜNÜYORUZ"DEDİ.OLAY BİTTİ.GEMİDE YERİNİ ALDI.DEĞER Mİ,SENİN GİBİ AİLESİ BELLİ İNSANA;GEMİ DEĞİŞTİRMEK.HALBUKİ NE HAYALLERİ VARDI.KOCAMAN SİYAH BİR PERDEYİ;ÇEKTİ HAYALLERİNİN ÜZERİNE.
 CİM BOM
 31 Ekim 2009 Cumartesi 18:01
YİĞİT BULUT,U EN YAKIN SEÇİMLERDEN SONRA GÖRMEK GERÇEKTENDE ENTERESAN OLACAK.. DURUMA GÖRE NE YANA HAMLE YAPACAK DERSİNİZ...???BÖYLELERİNİ ÇOK GÖRDÜK AMA BULUT,UN ÇARK ETMEDEKİ SÜRATİNE ARTIK KİMSELER ERİŞEMEZ DİYORUM..O KADAR Kİ BİZİM BİLE BAŞIMIZ DÖNDÜ....
 Medyacı
 30 Ekim 2009 Cuma 13:08
Allahını seven biri şu Sarıkaya'yı bu meslekten uzaklaştırsın ya...
 selo
 26 Ekim 2009 Pazartesi 10:00
yığıt buluta artık kimse bir şey yapamaz nede 3 ay önceki yığıt bulut arayında bulasınız tayyip erdoğanda bile daha fazla akp savunusu yardakcı olmaya başladı para insanın aklını çeliyor galiba dinlerdim okurdum ama artık bittiiiiiiiiiiiii
 Adil Sincar
 22 Ekim 2009 Perşembe 00:23
Muharrem Sarıkaya, Sabah ta bir arka kendini ilah sanıyordu. Kaç kişinin ekmeğiyle direkt oynadı. Etme bulma dürnyası kardeş.. ağlama.. İşten attığın, evine ekmek götüremeyen Ankara'daki gazetecilerin ahını aldın.. Kıvran sende.. Yiğit,yiğitlik yapmış..aferim
 Musa Pazarlı
 18 Ekim 2009 Pazar 22:40
Medya Grupları, gazetelerin ve televizyonların Ankara Temsilcilerini İstanbul'a taşıya taşıya Ankara'da doğru düzgün temsilci kalmadı. Habertürk'ün de denize düşen yılana sarılır misali, piyasa malı bir gazetecinin Ankara Temsilciliğinden medet umması bu yüzden yersiz ve anlamsız. Teker bir yerde patlayacaktı zaten.
 turanpekin
 17 Ekim 2009 Cumartesi 10:10
vatan gazetesinde yazan yiğit bulutu arıyoruz..nerede o yiğit.. bu tür yazılar size birsey kazandırsada ruhunuzu ve sevincinizi kaybettirir.. saygıyla..
 Erol Gökmen
 16 Ekim 2009 Cuma 18:15
Yiğit Bey Nereye ? Sultan Süleymana kalmayan dünya,her çıkışın bir inişi,Bugün varsan yarın yoksun.Bunlar size bir şeyler anlatıyormu ?. Ne olduda mütevazilik raf'a kalktı.Kimler size gaz veriyor.Aman dikkat !.
 topal osman
 16 Ekim 2009 Cuma 15:16
YİĞİT BULUT MUHALEFET YANLILIĞINDAN,HÜKÜMET KARASULARINA DOĞRU ÇOK SERT DÜMEN KIRDI.VATAN'DAKİ ESKİ YAZILARINDAN ESER KALMADI.BİR İNSAN BU KADAR DEĞİŞEBİLİR.KADİR TOPBAŞ'IN ÇOCUKLARINA,KOÇ VE SABANCI ÜNİVERSİTELERİ VE"PİGASTR0"ATLI ŞİRKETLE NE İŞ YAPTIKLARINI SORABİLİR Mİ ACABA?VATAN'DA OLSAYDI SORARDI.SEVGİLİ DOSTLAR!SİZDE YİĞİT BULUT'A SORABİLİRSİNİZ.BİRDE YENİ KURTARICI!!SARIGÜL GELİNİNE 600 BİN(ESKİ MİLYAR)TL'YE OTOMOBİL ALMIŞ.120 AYLIK MAAŞI.BUNU DA SARIGÜL'E SORSUN SAYIN BULUT.BEKLİYORUZ.
 İdil
 16 Ekim 2009 Cuma 15:10
Allah kenan tekdağ'ı grubun başından ayırmasın.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime