Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
HİPNOTİK DÜNYA
Esra Süntar
YAZARLAR
22 Kasım 2021 Pazartesi

HİPNOTİK DÜNYA

 

 

"Bilinçte uyanıklık hali meydana geldiğinde artık etrafında kalanların seninle bağı kopmuştur."

Uyku ve rüya konusunu irdeleyelim;

     Bilinç sıçraması sırasında insanın fiziksellik algısı kendisini şartel gibi kapatır.O yoğun uyanıklık haline maruz kaldığında insann psikolojisi sigorta görevi görür.Ve düşüncesi ile yaşamı bu bilinç sıçramasından sonra travma geçiren birisinin psikolojisi ile aynı safhada ilerler.Hiçbir fark göremezsiniz.Ve asıl derin uyku o sırada başlar.

      Kişi uyandığının farkında     olmadan yine günlük yaşamına kaldığı yerden devam eder ama bir uyuşmazlık vardır. 

       O da ne? 

Kendisinin aklından geçenleri etrafındakilerin birebir canlandırışını hayretle görmeye başlar.

       İşte rüya başlamıştır.

   Çünkü o uyanış kişiyi derin hipnoza yani korumaya almıştır.Artık normal yaşamdaki olaylar sadece aklından geçenlerin yansıması haline gelmiştir.Daha doğrusu kişi asıl uyanıklıkla bu dönen senaryonun farkına varmıştır.

     Bir fark daha vardır.Lucid rüya gibi değildir.

     Yani yaşamın (kişinin rüyasının) içindekilere müdahale etme olasılığı tamamen elinden alınmıştır.Çünkü farkettiği şey bu zamana kadar ona öğretilmemiş olandır.Ve kişi uyanıklığın verdiği bu iletişim kopukluğuna akıl erdiremez.Zaman zaman derin üzüntü duyar veyahut sürekli müdahale edebilmek için hamlelere başlar ve belki yıllarca bunun için kendisini yıpratır.Hiç bir çare bulamamıştır.Yorgun düşer.

      Beynin fonksiyonları olan bu tarif ettiğim "derin uyku=uyanışın bu dünyaya olmaması=hipnoz" hali o kişinin aklını karıştırmıştır.

     "Nasıl olur da aklımdan geçenler kendi dışımda yaşam sürüyorlar ve bunu bile bile müdahale edemiyorum?" soruları yine o kişiyi araştırmaya iter.Yine dünya takvimine göre yılları heba olacaktır. 

Rüya içinde rüya başlamıştır. 

      Çünkü aniden yükselen bilinç ile fiziksel frekans dereceleri uyumsuzdur.Yine işin içinden çıkamaz.İnancı ile yaşadığı gerçeklik algısı çelişmiştir.İrade gücü hiç denecek kadar azdır.Ayrıca bu konu şizofrenik bulgulara kadar ilerleyebilir.Çünkü ikisinin de "beyindeki yaratılış gerçeği"ni ortaya çıkarma fonksiyonları aynıdır.Biri hastalıktır diğeri uyanıştır. Ya deli olursunuz ya da veli! 

İnsan uyanmaya görsün!
Hiç rüyasında uyuyabilir mi artık? 
Bu mümkün değil!

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Tuncay Yurbaş
 26 Kasım 2021 Cuma 21:50
Her yazınız bir harika, sayısız kişinin bu yazıları okuduğunu ve üzerinde düşündüğünü tahmin ediyorum,anlayabilmenin kemaline herkes varır inşallah
 Tuncay Yurbaş
 26 Kasım 2021 Cuma 21:50
Her yazınız bir harika, sayısız kişinin bu yazıları okuduğunu ve üzerinde düşündüğünü tahmin ediyorum,anlayabilmenin kemaline herkes varır inşallah
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime