Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Eyvah, ABD, İran'a özgürlük getirecekmiş!
Haktan Kerem Ural
YAZARLAR
7 Kasım 2022 Pazartesi

Eyvah, ABD, İran'a özgürlük getirecekmiş!

 İran'da genç bir kadının gözaltındayken hayatını kaybetmesi sonrası başlayan olaylar hayli ilginç. İranlılar sanki Amini gözaltındayken ölen tek kişiymiş gibi birden bire sokaklara döküldüler.  İlla ki Tahran yönetiminin baskıcı uygulamalarına karşı halkta birikmişlik vardır ama ne oldu da İran sokakları haftalardır bir türlü sükunete kavuşturulamadı?   Batılı bir el halkı provake ediyor olabilir mi?
    
Nedense İran’daki sokak eylemleri bana gezi olaylarını hatırlattı.  Günlerce Gezi Parkı’ndaki ağaç kesimini bahane edip eylem adı altında sokakları savaş alanına çevirmişlerdi. Masum ağaç eylemi birden hükümeti devirme eylemine dönüşmüştü.  "Türkiye baskıcı AKP iktidarından kurtulmalıydı" Taksim meydanında atılan sloganlar “Doğayı sev yeşili koru” değildi. Batı o zaman da Erdoğan iktidarını devirmek için eylemciler arasındaki provokatörleri ile iş başındaydı. Neyse ki başarılı olamadılar. Allah muhafaza başarılı olsalardı “ARAP BAHARI” adı altında “DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK” getirdikleri Irak'tan, Libya'dan, Tunus'tan bir farkımız olmazdı. On yıllarca sürecek bir iç çatışmanın orta yerinde olabilirdik. Zaten yumuşak karnımız “KÜRT MESELESİ”ni sık sık kaşımalarının, deşip durmalarının sebebi de bu. Onlar her ne kadar “mazlum, ezilen Kürt halkının yanındayız” deseler de biz  2011’den bu yana Suriye’deki iç savaşta katledilen masum sivillerin ne kadar yanında olduklarını, ne kadar “KUCAK” açtıklarını gözlerimizle gördük.
Türkiye’nin dört bir yanını sarıyorlar farkında mısınız? Kuzeyde Ukrayna-Rusya savaşı, batıda Yunanistan’a kurulan ABD üsleri ve Atina yönetiminin provokasyonları, güneyde Suriye’nin kuzeyine kurulmak istenen terör devleti… Daha bitmedi, bir de Mavi Vatan var. Doğu Akdeniz’de bize karşı yedi düvel bir araya gelmiş durumda. 

Halk arasında  “ketenpereye alınmak” diye argo bir deyim vardır, bildiniz mi? İşte bizi tam anlamıyla ketenpereye almaya çalışıyorlar. Şu an için önlerindeki tek engel Erdoğan. Erdoğan’ı indirdikleri gün ABD ve Avrupa'nın zafer günü olacak. Sadece onların değil CHP, HDP, DEVA ve GELECEK partisi gibi içerideki iş birlikçilerinin de kazandığı gün olacak. Kaybeden ise sadece Erdoğan değil,  yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşayan Türkiye halkı olacak.

Batı’ya sesleniyorum, “KİRLİ” ellerinizi üzerimizden çekin. Biz doğuluların sizin getireceğiniz ne “DEMOKRASİ”ye  ne de “ÖZGÜRLÜK”e ihtiyacımız var.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime