Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AŞK VE GİRDAP ..,
M. Kürşat Türker
YAZARLAR
3 Ağustos 2018 Cuma

AŞK VE GİRDAP .., ŞAİR   :  " Aşk ; bir masal öğretisidir .., sözlerde aramak.., yalandır .. Sevgi ise bir yaşam öğretisidir .., gözlerini kırpmak bile haramdır ..!"

   MECZUP  :  " Aşk ; bir hazan musikisidir .., göz ile bulunandan, geriye kalandır .., Sevgiye nispeten düpedüz, talandır ..! "

   ALİM   :   " Aşk ;  bakışlar vasıtasıyla gözlerden vücuda giren ve en sonunda beyine sirayet eden ve sonrasında ;  yaklaşık olarak 18 ay         içerisinde yine gözlerden,  göz yaşı olarak vücudu terk eden bir çeşit eski nesil virüstür ..! "

   ZALİM  :   " Bir dakikaya ; sahipsiz bir nefret ya da halledilmemiş suçluluğu .., Bir saniyeye  ise ; Keskin bir kılıcın havayı ısıran sesini .., sığdıracaksın .., Aslında ; Bir kitabı tekrar kapanmamak üzere açacaksın ..! Bilmemen gereken her yerde.., ben yaşıyor olacağım.., Ve .., Var olduğun yer her neresi ise .., ben orayı bilmiyor olacağım ..! "

  MÜRŞİD  :  " Kağıda, tahtaya ve metale .., hakkında yazdıklarım .., kuruyup,  yanıp kül olsa da.., en son , gönüldeki bir tek sözün yok olduğunu.., o kadar iyi biliyor ki benliğim .. Aşk ; Uzun yıllar boyunca yıkamış olsam da .., ellerimden çıkaramadığım mürekkebim..! "

  MÜPTEZEL :  " Aşk ; gönlün bir efendiye razı olduğu ve kalbin de kuşlara öykünüp durduğu, marazi bir vaziyettir..! "

  NÜKTEDAN  :  " Aşk ; birazcık şekerleme, gerisi hep tekerleme.., Uyanıkken sayıklama,  hafızada kanıksama.., Sağırın bestesinde dans ederken, körün güftesini tekrarlama..! "

 SEYYAH  :  " Aşk ; iki yürek arasında akan coşkun bir nehirdir ki, dingin sevgi denizine varamazsa şayet nefret taşkınlarında yürekleri boğmaktan geri durmaz..! "
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime