Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
AKP'nin 'İstanbul belediye başkan adayı' belli
Cengiz Altınsoy
YAZARLAR
18 Aralık 2023 Pazartesi

AKP'nin 'İstanbul belediye başkan adayı' belli

 

Eski çevre bakanı Murat Kurum diyorlar, bence olamaz çünkü İstanbullu değil.. İstanbul kimsenin babasının malı değil, İstanbul'a belediye başkanı olacaksan, İstanbul'u ,cadde cadde , sokak sokak bileceksin.

 

Murat Kurum çevre bakanı oldu. Çevre bakanlığını yüzüne gözüne bulaştırdı. Fikirtepe'yi müteahhitlerin kucağına verdi,12 yıldır yapılamayan bir adanın içindeyim. Bu utanç Murat Kurum'a yeter.

Konya'dan aday olsun,yılları Konya'da geçmiş. Çevre bakanı olduğu dönemde hiç verimli olmadı.Yeşil alan yaratmadan gitti, her yeri beton yaptı,Ormanları millet bahçesi yaptı, ormanları bize  ,yeşil alan diye çaktı.

Şehir içindeki askeri alanlara sahip çıkamadı,müteahhitlere peşkeş çekildi bu askeri arsalar.

Kendisi düşünerek bir şey yapmadı hep saraydan emir aldı.

 

İstanbul için olmaz, Ekrem İmamoğlu'nun karşısında şansı yok..

Selçuk Bayraktar, olabilir mi,hiç şansı yok, bir damat ekonomiyi mahvetti, ikinci damat hiç olmaz. Millet Cumhurbaşkanının damatlarıyla mı uğraşacak. İmamoğlu tek lafla bitirir  bu işi,sana bizim İha ve Siha'larda ihtiyacımız var. Sen bunlarla uğraş.Devletten ne kadar kredi aldın,kaç tane İha ,Siha devlete sattın,kaç tanesi düştü,bunların fiyatları,devlete kaça sattın,yurt dışından alsak dahamı ucuz olurdu, gibi sorularla uğraşacak.

 

İha ve Siha'ların motorunu Ukraynadan alıyoruz,hala almaya devam ediyormuyuz,İha ve Sihalar inişe geçerken tekerlekleri kırılıyordu hala kırılıyormu,Motoru Ukrayna, dış aksamı,Rusya dan alınan alüminyumla yapılan ,iha ve siha'ların fiyatı nedir.Devletin gizli bilgisi diye halkdan sakladığın için,Ekrem İmamoğ'lunun karşısında duramaz.

 

Diri diri yer Ekrem İmamoğlu,haşat eder bu nedenle Damat hiç olmaz...

 

Esenler belediye başkanı Tevfik Göksu,kardeşini diplomat yaptı,sürekli İBB'de muhalefet yaptı,halkın çok sevmediği adam,Ekrem imamoğlu için topal ördek yapıcam diyen Cumhurbaşkanının tetikçisi gibi davrandı. 

 

İBB meclisinde,Ekrem İmamoğlunun çalışmasına izin vermeyen, tek suçlu adam olarak halk biliyor onu.

Ayrıca çok sevimli değil,itici bir yanı var.Ekrem İmamoğ'luna hiçbir devlet bankası kredi vermedi. Tek suçlu ,Tevfk Göksu görünüyor,İstanbullunun ,taksi problemini Ekrem İmamoğlu, çözmek isterken ,hep Tevfik Göksu engel oldu,İstanbullu bunu çok iyi bliyor.Bu nedenle Tevfik Göksu'nun hiç şansı yok.

 

Sağlık bakanı Fahrettin Koca,1 tane hastanesi vardı şimdi hastanelerinin sayısını oda bilmiyor,iş adamı olarak başarılı,o zaman işini yapsın,Corona da çok mücadele etti ama çok insanımız öldü,65 yaş üstü insanlar onu bekliyor.

Onunla hesaplaşmak için bekliyor,adamları evlere tıktı,sokağa çıkmalarına izin vermedi,ruh hastası yaptı adamları,ama kendisi dışardaydı,65 yaş üstü akp'lilere yasak yoktu, onlar akp ilçe teşkilatlarından aldıkları yazılı belgelerle dışarı ,rahat rahat çıktılar ama vatandaşı eve hapsetti ,Ekrem İmamoğlu'nun en kolay rakibi olur yani İmamoğlu zorlanmadan kazanır.Ben böyle düşünüyorum.

 

İçişleri bakanı Ali Yerlikaya,bir kere İstanbullu değil,İstanbul'u bilmez sadece görev yaptı.Devlet adamı,bana eski organize müdürü Adil Serdar Saçan'ı hatırlatıyor,Allah rahmet eylesin ,Adil Serdar Saçan,benim asker arkadaşım ve çok yakın arkadaşımdı ,17 bin kişiyi tutuklamış gerçek bir kahramandı,yedi ceddine kadar araştırdılar,neler yaptılar neler yaptılar bu kahraman emniyet müdürüne,ayrıca avukattı,tam bir devlet adamı ve devletçiydi, tek hatası hırsızıları sevmezdi.Hırsızlar bu ülkede güçlü olduklarından ,Adil Serdar Saçan gibi bir kahramana yapılmayan kalmadı.Öldüğündeki sözünü hatırlatayım,"öbür tarafda bekliyorum sizi"

 

 

O nedenle Ali Yerlikaya,işini yapsın,iyi işler yapıyor gibi görünüyor,bu iyi işlerden bunu uzak tutmak için İstanbul'a aday yapalım diye düşünenler olabilir ama İstanbullu bunu yemez o nedenle yerinde kalıp görevine devam etmeli,İstanbulu ve Türkiyeyi güvenilir hale getirmelidir.Yeni neslimize güvenilir bir ülke bırakmak için çalışmalı,yabancı yatırımcıya güven verecek bir ülke haline gelmeli Türkiye.

Ali Yerlikaya'da İstanbul'a belediye başkanı bence olamaz..

 

İç işleri bakanlığını bırakıp İstanbul'a belediye başkanı olmak,halkın güvenini kaybetmekdir.

 

 

Ümraniye belediye başkanı,İsmet Yıldırım,en önemlisi Bayburtlu ve Karadenizli,Kiptaş eski genel  müdürü,deneyimli,belediyeci,Ümraniyede iyi işler yapıyor.AKP'nin İstanbul için  tek kurtuluş yolu İsmet Yıldırımın aday olmasıdır.

Bu saydığım adaylar içinde ,İsmet Yıldırım,Ekrem İmamoğlu'nu zorlayabilir diye düşünüyorum.

İsmet Yıldırım,ağırbaşlı ve nerede ne konuşacağını bilen biri olarak görünüyor.

 

Diğer adayları Ekrem İmamoğlu'nun karşısında çok şanslı görmüyorum..

 

Ekrem İmamoğlu mağdur artık.Bankalar kredi vermedi,İBB meclisinin çoğunluğu AKP'de olduğu için birçok kararları geri döndü yani Ekrem İmamoğlunu Akp' grubu çalıştırmadı,İstanbullu bunu çok iyi biliyor.

 

Ayrıca,,,,

Doların 30 tl olduğu ülkede,ekmeğin 10 tl olduğu ülkede,halkın domatesi taneyle,et,tavuk ve balık fiyatlarının uçtuğu bir ülkede,emekli maaşının 7500 tl olduğu ülkede,insanların fakirleştiği ülkede,Suriyelilerin,Afganların cirit attığı bu ülkede AKP'nin aday bulması gerçekten çok zor,kazanmasıda çok zor.

 

İstanbul'da belediye başkanlığı seçiminin ,Ekrem İmamoğlu ve Tayyip Erdoğan arasında geçeceği bir gerçek,Tayyip Erdoğan İstanbul'u çok istiyor,ama Ekrem İmamoğlu T,ayyip Erdoğan'ı iki kere yendi. Bu nedenle AKP'nin İstanbul'da işi çok zor.

Tayyip Erdoğan'ın, eskisi gibi, esip gürleyecek gücü yok.Dünyadan dışlandık.Ekonomi çöktü,Daha önceki seçimlerde, vatan elden gitmesin diye oy istediler,önce vatan sonra ekonomi dediler.Ama vatan yerine duruyor ,hatta askerlerimiz,Libya,Irak,Suriye,Somali gibi başka ülkelerin vatanını koruyacak kadar güçlü yani slogan kalmadı ,halk yemiyor artık.

 

Akp,Ümraniye belediye başkanı, İsmet Yıldırım'la ,Ekrem İmamoğlu'nun karşına çıkarsa şansı var.

Gerisi hikaye kalır...

 

Şiirimi sizlerle paylaşmak istedim..

"Benim sevecek başka ömrüm yok"

 

Gecelerin koynunda

Yalnız bırakma beni

Gücüm kalmadı artık

Yeter ağlatma beni

 

Yarınım yok benim dünüm yok

Boşa geçecek günüm yok

Benden çok şey bekleme

Seni sevecek başka ömrüm yok

 

Ya gel tut ellerimden

Ya da herşey yalanmış

Son sözümü söyledim

Gerisi sana kalmış

 

Yarınım yok benim dünüm yok

Boşa geçecek günüm yok

Benden çok şey bekleme

Seni sevecek başka ömrüm yok

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Mehmet salih can
 18 Aralık 2023 Pazartesi 14:23
Abi çok güzel ifade et
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime