Turktime

Sorunlar bitmiyor! Apple'dan yeni iPhone açıklaması

Apple, yazılım ve bazı uygulamaların iPhone'lardaki aşırı ısınmanın temel nedeni olduğunu, bu konuyla ilgili yakın zamanda çözüm sunulacağını açıkladı.
ABONE OL
Abone Ol
Sorunlar bitmiyor! Apple'dan yeni iPhone açıklaması
Haberler / Teknoloji
1 Ekim 2023 Pazar 16:51
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Apple Inc., yeni iPhone'ların dokunulamayacak kadar ısındığı yönündeki son iddiaların yazılım ve uygulamayla ilgili hatalardan kaynaklandığını ve düzeltmelerin yakında yapılacağını söyledi.

Şirket, en son iOS 17 yazılımındaki bir hata ve bazı üçüncü taraf uygulamaların sisteme aşırı yüklenmesi nedeniyle cihazın kurulum ve kullanıcının verilerini geri yüklemek için fazla çalışması nedeniyle cihazın ilk birkaç gün içinde aşırı ısınabileceğini söyledi.

"HATA GİDERİLECEK"

Apple yaptığı açıklamada, "Aygıtı kurduktan veya geri yükledikten sonraki ilk birkaç gün boyunca, artan arka plan etkinliği nedeniyle aygıt daha sıcak olabilir. Ayrıca iOS 17'de bazı kullanıcıları etkileyen bir hata tespit edildi. Bu hata da bir yazılım güncellemesiyle giderilecek" ifadelerini kullandı.

Apple, yaptığı açıklamada iPhone'un aşırı ısınmasına neden olan uygulamaların arkasındaki geliştiricilerle birlikte çalıştığını ve düzeltmelerin yayınlanma sürecinde olduğunu söyledi.

Bir sözcü, Meta Platforms Inc. şirketinin Instagram uygulamasının, Uber Technologies Inc. şirketinin uygulamasının ve Asphalt 9 oyununun cihazın normalden daha sıcak çalışmasına neden olduğunu söyledi.

GÜVENLİK SORUNU YOK

Apple ayrıca sorunun bir güvenlik sorunu olmadığını ve iPhone'un performansını uzun vadede etkilemeyeceğini söyledi. En son modellerde yer alan yeni standart olan USB-C şarjının sorunun bir nedeni olmadığını da ekledi.

Bununla birlikte, 20 vatın üzerinde hız sunan büyük bir şarj adaptörünün kullanılmasının iPhone'ların geçici olarak normalden daha sıcak hissetmesine neden olabileceğini söyledi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime