Turktime

Müze ziyaret saatlerinde bayram güncellemesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2024 yılı turizm sezonu için müze ve ören yerlerinin ziyaret saatlerini yeniden düzenledi.
ABONE OL
Abone Ol
Müze ziyaret saatlerinde bayram güncellemesi
Haberler / Kültür
14 Haziran 2024 Cuma 15:33
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri, 2024 yılı turizm sezonu için yeniden düzenlendi. Bu yeni düzenlemeyle, bazı müze ve ören yerleri gece saatlerine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Düzenlemeler kapsamında, Efes Ören Yeri gece 00.00'a kadar, Aspendos, Patara, Side ve Hierapolis Ören Yerleri ise 23.00'a kadar ziyaret edilebilecek. İstanbul Havalimanı Müzesi ve Galata Kulesi 23.00'a kadar, Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ise 22.00'a kadar açık olacak. Ayrıca, Perge, Phaselis, Olympos, Sagalassos, Laodikeia, Knidos, Zelve-Paşabağları ören yerleri ile Antalya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi ve Samsun Müzesi 21.00'a kadar ziyarete açık olacak. Bunun yanında, birçok müze ve ören yerinin ziyaret saatleri 19.00 ve 20.00'ye kadar uzatıldı.

Güncellenmiş ziyaret saatleri, 15 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bayram dönemleri için özel düzenlemeler de getirildi. Normalde bayramın birinci günü öğlene kadar kapalı olan müze ve ören yerleri, Kurban Bayramı'nın birinci günü de ziyaret edilebilecek.

Ayrıca, bayramın ikinci günü olan pazartesi günü de tüm müze ve ören yerleri açık olacak.

Bu düzenlemelerle birlikte, müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri genişletilerek, ziyaretçilere daha fazla hizmet sunulması amaçlanıyor. Bu sayede, vatandaşlar ve turistler Türkiye'nin zengin kültürel mirasını daha uzun saatler boyunca keşfetme fırsatına sahip olacak.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime