Turktime

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Pazartesi günü şükür namazını Ayasofya'da kılacağız

İstanbul'da yaşayan Sivaslılarla buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Pazar akşamı Allah nasip edecek, dünya lideri yeniden seçilecek, pazartesi sabahı sabah namazlarında, şükür namazlarında Cenab-ı Allah bize Ayasofya'da kılmayı nasip edecek inşallah" dedi.
ABONE OL
Abone Ol
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Pazartesi günü şükür namazını Ayasofya'da kılacağız
Haberler / Siyaset
25 Mayıs 2023 Perşembe 07:27
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da yaşayan Sivaslılarla buluştu.

Soylu, "Şimdi 28 Mayıs'a gidiyoruz, 2 tane fotoğraf var. Biri Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı, biri de Kemal Kılıçdaroğlu, bay bay Kemal fotoğrafı. Dünyada hangi ülkede bu iki fotoğrafı ortaya koyarsanız, bu iki fotoğrafın Allah'ın izniyle bir tek galibi olacaktır o da Recep Tayyip Erdoğan olacaktır inşallah" dedi.

“3 MİLYON 381 BİN SURİYELİ KARDEŞİMİZ VAR”

Soylu, Yeşilköy de bir otelde düzenlenen 'Sivaslılarla Buluşma' programında İstanbul'da yaşayan Sivaslılara seslendi. Soylu, "Suriye'de bulunmamızın sebebi şuydu. Tam 2011 yılından itibaren bir Suriye iç savaşı var. Ve oradan toplam 6 milyon 800 bin insan ülke içinde yer değiştirdi, Suriye'nin içerisinde, 6 milyon 700 bin insan da ülkesinin dışına çıktı. Ürdün'den Lübnan'a kadar, Avrupa'dan Türkiye'ye kadar, kısmen Mısır'a kadar tam 6 milyon 700 bin insan ülkesinden yer değiştirdi. Türkiye'ye de geldi, bugün 3 milyon 381 bin Suriyeli kardeşimiz var. Bundan tam 1 yıl önce Cumhurbaşkanımızla Katar Emiri bir araya geldiler. Dediler ki, ne yapmamız lazım? Çünkü Cumhurbaşkanımız bundan bir süre önce Birleşmiş Milletler kürsüsünde bütün dünyaya seslendi. Orada terörden arındırdığımız bir bölge var. Gelin oraya konutlar yapalım. Bütün dünya ülkeleriyle beraber yapalım. Bütün dünya ülkeleriyle burada, o insanları Türkiye'den alıp, o güvenli bölgeye yerleştirelim. Bir tek ülkeden ses çıkmadı. Bir tek ülkeden biz bunu yaparız denmedi" diye konuştu.

"BİZE BİR ÜLKEDEN SES GELDİ, O DA KATAR'DAN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına tek cevap veren ülkenin Katar olduğunu vurgulayan Soylu, şunları söyledi:

"Nereye? Benim bugün gittiğim Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesine, Barış Pınarı bölgesine, aynı zamanda Zeytin Dalı Harekâtı Bölgesi'ne bu bölgelerin tamamına bize bir ülkeden ses geldi. O da Katar'dan. Katar dedi ki 'ben Türkiye'nin bu çağrısına cevap veriyorum' ve Türkiye'nin bu çağrısına cevap vererek ben orada tam 240 bin konutun yapılması konusunda Türkiye'yle bir mutabakata varıyorum. Tam 1 milyon Suriyeli kardeşimizi Türkiye'den alacağım ve 240 bin konutla beraber orada Cerablus'ta, El Bab'da, Tel Abyad'da daha sonra Resulayn'da o bölgelerde bu konutlar yapacağım.

Sadece konut yapmayacağım. Bir taraftan organize sanayi sitesi yapacağım. Bir taraftan tarım alanları yapacağım. Bir taraftan hastaneler yapacağım. Bir taraftan okullar yapacağım. Bir taraftan alışveriş merkezleri yapacağım. 60 metrekarelik, 80 metrekarelik, 100 metrekarelik evler yapacağım. Ve orada tek bir şart koyacağım. Türkiye'den gelen Suriyeliler burada oturabilme hakkına ve çalışabilme hakkına sahiptirler.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜTEN BİR LİDER DEĞİL”

Dostluk gösterdi, yakınlık gösterdi ve Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı bu büyük meselede Katar Emiri, Recep Tayyip Erdoğan'la dostluğu ve Türkiye'yle dostluğu sebebiyle elini uzattı. Bugün onun için gittik. Bugün ilk 5 binlik konutun temelini atabilmek için, Nisan ayında 240 bin konutun protokolünü yaptık ve ilk 5 binlik konutun bugün temelini attık. 6 ay içerisinde 5 bin konut bitecek. Şimdi 2 ay içerisinde 28 bin konut daha başlayacak. Ve 240 bin konutun inşallah 2.5 yıl en geç 3 yıllık bir süreç içerisinde tamamlayacağız. Burada güvenli, onurlu ve gönüllü bir geri dönüşle beraber bu meselede bütün dünyada ve insanlık tarihinde ilk kez bir adım atacağız. Tayyip Erdoğan öyle lafla peynir gemisi yürüten bir lider değil, bütün dünyaya, işin nasıl yapılacağını, insanlığa nasıl sahip çıkılacağını ve bugüne kadar 21 yıldır Türkiye'yi hangi noktadan, hangi noktaya getirdiğini gösteren bir liderdir.”

“14 MAYIS’TA TÜRKİYE SİR SINAVDAN GEÇTİ”

Sivaslılara seslenen Soylu, "Salona geldiğimiz andan itibaren, bize sahip çıktınız. Sevginizi, samimiyetinizi gösterdiniz. Size şunu söylemek istiyorum. 14 Mayıs'ta Türkiye bir sınavdan geçti. Size kucak dolusu şükranlarımızı, minnetlerimizi ifade ediyoruz. Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Ve ilk turda Tayyip Erdoğan'a bu millet 27 milyon 133 bin oy verdi. 27 milyon oy. Ve yüzde 49.5 beraber bay bay Kemal de ilk turda güya Tayyip Erdoğan'ı yenecekti. O da yüzde 44.80 oy aldı. Şimdi 28 Mayıs'a gidiyoruz, 2 tane fotoğraf var. Biri Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı, biri de Kemal Kılıçdaroğlu, bay bay Kemal fotoğrafı. Dünyada hangi ülkede bu iki fotoğrafı ortaya koyarsanız, bu iki fotoğrafın Allah'ın izniyle bir tek galibi olacaktır o da Recep Tayyip Erdoğan olacaktır inşallah" dedi.

Soylu, "Recep Tayyip Erdoğan size emanettir. Sivaslı hemşerilerim, bu emaneti aldınız, kabul ettiniz mi? Pazar akşamı Allah nasip edecek, Dünya lideri yeniden seçilecek. Pazartesi sabahı namazında, şükür namazında Ayasofya'da kılmayı bize nasip edecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime