Turktime

Erkan Baş'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Fatih Portakal'ın Youtube kanalında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortak adaylığını desteklemek için CHP'nin seçim beyannamesine bakması gerektiğini ve "mutabakat" şartı olduğunu dile getirdi.
ABONE OL
Abone Ol
Erkan Baş'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek
Haberler / Siyaset
27 Ocak 2023 Cuma 09:58
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, altılı masadan çıkacak mutabakat metnine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığını destekleyebileceklerini söyledi.

Fatih Portakal'ın Youtube kanalında seçim gündemine ilişkin soruları yanıtlayan Baş, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklaması halinde CHP'nin seçim beyannamesine bakacağını belirterek, "Buna şu nedenden dolayı oy verilir ya da bu nedenden dolayı oy verilmez' derim" diye konuştu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN NE DİYECEK?

Baş, "Ama altılı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunda hangi mutabakatın adayı olduğuna bakmak zorundayım" ifadelerini kullanarak şöyle devam etti: 

"Örnek veriyorum: Kişi olarak Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin taraftarı, uygulanmasını istiyor. Mesela bu benim oy vermem için çok pozitif bir şey. Ama altılı masa ne diyecek?… Benim için önemli olan, altılı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Sözleşmesi için ne diyecek?

O yüzden bugün itibariyle isim tartışmasına girmek istemiyorum. Ama önümüze bir program gelirse çok net tavrımızı ortaya koyarız"

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime