Turktime

Dünya'nın enerji dengesizliği artıyor

NASA ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi'nden (NOAA) bilim insanları, son 15 yılda Dünya'daki enerji dengesizliğinin yaklaşık iki kat arttığını açıkladı.
ABONE OL
Abone Ol
Dünya'nın enerji dengesizliği artıyor
Haberler / Teknoloji
18 Haziran 2021 Cuma 15:00
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İklim değişikliğinin neden olduğu küresel ısınmayla birlikte, buzullar eriyor ve dünyanın sıcaklığı her geçen yıl artıyor.

Uzmanlar, Dünya'nın felakete doğru sürüklendiği uyarılarında bulunurken, yeni bir çalışma durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

ENERJİ DENGESİZLİĞİ İKİ KAT ARTTI

Amerikan Uzay ve Havacılık İdaresi (NASA) ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi'nden (NOAA) bilim insanları, yeni bir çalışmada Dünya'nın "enerji dengesizliğinin 2005'ten 2019'a yaklaşık iki katına çıktığını" bildirdi. Uzmanlar, söz konusu artış miktarını "endişe verici" olarak yorumladı.

Enerji dengesizliği, Güneş'in ışıma enerjisinin ne kadarının Dünya'nın atmosferi ve yüzeyi tarafından emildiği ile termal kızılötesi radyasyonun uzaya geri döndüğü miktarın arasındaki farkı ifade ediyor.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Turktime