Turktime

DEVA Partisi'nden MHP'ye tebrik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AYM hakkındaki sözlerine DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, tepki gösterdi.
ABONE OL
Abone Ol
DEVA Partisi'nden MHP'ye tebrik
Haberler / Siyaset
26 Ekim 2021 Salı 14:13
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Anayasa Mahkemesi (AYM) hakkındaki sözleri nedeniyle suç işlediğini söyledi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş kararları nedeniyle AYM'yi hedef almış ve kurumun 'terörle mücadeleye' zarar verdiğini öne sürerek kapatılma çağrısını tekrar etmişti.

Bahçeli, "Sorarım sizlere, Anayasa Mahkemesi kapanmasın da hak ve hukukun itibarı mı kaybolsun? Anayasa Mahkemesi kapanmasın da terörle mücadeleye sünger mi çekilsin?" ifadelerini kullanmıştı.

Yeneroğlu, Bahçeli'nin Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesinde yer alan 'devletin yargı organlarını alenen aşağılama suçu' işlediğini belirterek sosyal medya hesabından "Devlet Bahçeli Anayasa Mahkemesi'ni alenen aşağılayarak TCK 301'e göre suç işlemekte. Bakalım hukuk devletinin gereğini yapacak bir savcı çıkacak mı?" sorusunu sordu.

Yeneroğlu, paylaşımının devamında Bahçeli'nin sözlerinin yargıya bakış açısını yansıttığını kaydetti ve 'açık sözlülüğü' nedeniyle tebrik etti. 

 

DEVA Partili Yeneroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın, Bahçeli'nin hukuk devleti anlayışına göre Anayasa Mahkemesi'ni kapatmak terörle mücadelenin gereği...

Bağımsız yargıdan anladığı da zaten emir erliğiydi... Bu iktidarın hukuktan anladığını iyi özetlemiş. Bu açık sözlülüğünden dolayı kendisini tebrik ederim."

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime