Turktime

BioNTech, kanser aşısı için tarih verdi

Biyoteknoloji alanında önemli bir başarıya imza atan BioNTech'in kurucu ortakları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, kanserle mücadelede umut verici bir adım atmaya hazırlanıyor. Prof. Dr. Türeci, kemoterapi ihtiyacının ilerleyen yıllarda ortadan kalkabileceğine dair sinyaller verdi.
ABONE OL
Abone Ol
BioNTech, kanser aşısı için tarih verdi
Haberler / Sağlık
12 Şubat 2024 Pazartesi 13:44
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Biyoteknoloji alanında önemli bir başarıya imza atan Alman firması BioNTech'in kurucu ortakları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, kanserle mücadelede umut verici bir adım atmaya hazırlanıyor. Haftalık "Focus" dergisine verdikleri röportajda, uzun yıllar süren çalışmalarının meyvelerini almaya başladıklarını ve 2026 yılına kadar ilk kanser aşılarının ruhsat alıp piyasaya çıkmasını beklediklerini açıkladılar.

Prof. Dr. Uğur Şahin, kanser araştırmalarının önemli bir evreye geldiğini belirterek, akciğer kanseri ve metastaz yapmış meme kanseri gibi çeşitli kanser türlerine karşı antikorlar ve ilaçlar geliştirdiklerini dile getirdi. Şahin, bu yıl sonuna kadar on aşı adayının deneme sürecini tamamlamayı ve ruhsat almayı hedeflediklerini ifade etti.

HEDEF KANSERLE MÜCADELE

Öte yandan, Prof. Dr. Özlem Türeci, kanser tedavisindeki ilerlemelere dikkat çekerek, melanom tedavisinde önemli gelişmeler kaydedildiğini ve diğer kanser türlerinde de büyük potansiyel gördüklerini vurguladı. Türeci, hastalara özgü tedavi yöntemlerine odaklandıklarını ve kemoterapiye alternatif olarak vücudun kendi savunma sisteminin kanserle mücadelesini hedeflediklerini belirtti.

Her hastanın kanser hücresinin farklı olduğunu ve bireyselleştirilmiş kanser tedavisine öncelik verdiklerini anlatan Türeci, ilerleyen yıllarda kemoterapiye ihtiyaç kalmayabileceğini belirtti.

Bu önemli gelişmelerle birlikte kanser tedavisinde yeni bir dönemin başlayabileceği umudu yükseliyor. BioNTech'in kanserle mücadeledeki çalışmaları, tıbbın geleceği adına umut verici bir perspektif sunuyor.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime