Turktime

UNICEF: Nijerya'da her 3 çocuktan 1'i ciddi gıda yoksulluğu yaşıyor

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Nijerya'da her 3 çocuktan 1'inin çatışma, iklim krizleri ve eşitsizlik nedeniyle ciddi gıda yoksulluğu yaşadığını bildirdi.
ABONE OL
Abone Ol
UNICEF: Nijerya'da her 3 çocuktan 1'i ciddi gıda yoksulluğu yaşıyor
Haberler / Dünya
10 Haziran 2024 Pazartesi 19:10
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
UNICEF Nijerya ofisinden yapılan açıklamada, Nijerya'da ciddi gıda yoksulluğu çeken çocukların oranının, 2012'de yüzde 45 iken 2022'de yüzde 32'ye gerileyerek istikrarlı bir düşüş gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, Nijerya'da yaklaşık her 3 çocuktan 1'inin çatışma, iklim krizleri ve eşitsizlik nedeniyle ciddi gıda yoksulluğu yaşadığı kaydedildi.

Bu durumun, çocukların yaşamı tehdit eden yetersiz beslenme ile karşılaşma olasılığını yüzde 50'ye kadar artırabileceği aktarılan açıklamada, "Nijerya, şiddetli gıda yoksulluğu içinde yaşayan 181 milyon çocuğun neredeyse 3'te 2'sini barındıran 20 ülke arasında yer alıyor." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, dünya genelinde ve Nijerya'da, çocuklara besleyici, güvenli ve erişilebilir seçenekler sunamayan gıda sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin çocuk gıda yoksulluğu krizini körüklediği belirtildi.

Nijerya hükümeti ile Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC) tarafından yayımlanan raporda, Nijerya'da gıda güvensizliği nedeniyle haziran-temmuz-ağustos döneminde 32 milyon kişinin akut açlıkla karşı karşıya kalacağı bildirilmişti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime