Turktime

Türkiye’nin Suriye'ye asker sevkiyatı hızlandı!

Türkiye’nin Suriye sınırına askeri sevkiyatını artırdığı ve Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) karşı bir operasyon hazırlığında olabileceği ileri sürüldü.
ABONE OL
Abone Ol
Türkiye’nin Suriye'ye asker sevkiyatı hızlandı!
Haberler / Güncel
27 Ekim 2021 Çarşamba 18:40
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Bloomberg ajansı, Ankara’nın Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) karşı bir operasyon hazırlığında olabileceğini ileri sürdü.

Diken'in aktardığına göre ismi açıklanmayan iki kaynağa dayandırılan haberde şu ifadeler kullanıldı: “Türkiye dün gece ABD destekli güçlere karşı uzun süredir devam eden hazırlıkları kapsamında Suriye’nin kuzeyine yüzlerce asker daha gönderdi.”

Kaynaklardan biri söz konusu hamleyi şöyle detaylandırdı: “Planlanan operasyon Türkiye’nin 910 kilometrelik sınırının üçte ikisini kapatmayı amaçlıyor. Türkiye’nin amacı Fırat’ın doğusunu ve batısındaki bölgeleri kontrol etmek için Kobani’yi almak.”

Diğer yetkili, Azez yakınlarındaki Menagh Hava Üssü’nün de ele geçirilmek istenen hedeflerden biri olacağını söyledi.

TEZKERE MECLİS'TEN GEÇMİŞTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkere, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) oy çokluğuyla geçmişti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime