Turktime

Saddam Hüseyin'in hayatı film oluyor

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in hayatı film oluyor. "Amo Saddam" adlı filmin başrolünde oyuncu Barry Keoghan, yer alacak.
ABONE OL
Abone Ol
Saddam Hüseyin'in hayatı film oluyor
Haberler / Kültür
17 Şubat 2024 Cumartesi 10:24
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

'Chernobyl'in yönetmeni Johan Renck, Saddam Hüseyin'in son günlerini konu alan yeni filmi "Amo Saddam"ın çekimleri için hazırlıklarına devam ediyor. Will Bardenwerper'in çok satan kitabı 'The Prisoner in His Palace'dan uyarlanan filmin başrolünde oyuncu Barry Keoghan yer alacak.

Beyazperde'nin aktardığı habere göre, Keoghan, devrilen diktatörün, insanlığa karşı işlediği suçlar nedeniyle yargılanması ve sonunda idam edilmesinden önceki aylarda onu korumakla görevli bir Amerikan askerini canlandıracak.

'SAVAŞ FİLMLERİNİN TİPİK SAHNELERİNİ İÇERMEYECEK'
Darby Kealey'nin kaleme aldığı film, askerin Saddam'a nasıl yakınlaştığını, bombalanan bir sarayın yüksek güvenlikli hapishaneye dönüştürülmüş havasını paylaşırken gerçekle kurguyu ayıran ince çizgide nasıl gezindiğini anlatıyor. Yönetmen Renck, "Amo Saddam"ın "savaş filmlerinin tipik kinayeleri"ni içermeyeceğini, bunun "bir hapishane filmi, bir savaş filmi ve neredeyse bir tür korku filmi" olarak türler arası bir film olacağını söyledi.

Saddam rolü henüz belirlenmese de yönetmenin "bölgeden, Arapça konuşan ve rolü gerçek anlamda canlandırabilecek gerçekten iyi bir aktör" ile görüştüğü belirtildi.

Filmin çekimlerine bu sonbaharda başlanacak.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime