Turktime

Prens Charles'e şok iddia! Market poşetinde rüşvet almış!

Katar Başbakanı Şeyh Hamad'dan alınan yüklü miktarda bağış tartışma yarattı. Vakıf kuran prensin eski Katar başbakanından market poşetleri içinde nakit olarak 1 milyon euro aldığı söylendi.
ABONE OL
Abone Ol
Prens Charles'e şok iddia! Market poşetinde rüşvet almış!
Haberler / Dünya
27 Haziran 2022 Pazartesi 13:40
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İngiltere'de tahtın bir numaralı varisi Prens Charles, bir kez daha rüşvet suçlamalarıyla karşı karşıya. Prens Charles'in vakfının eski Katar Başbakanı Şeyh Hamad bin Casım el Sani'den 3,2 milyon dolar rüşvet aldığı iddiası ülkede tartışmalara yol açtı.

The Sunday Times gazetesi, eğitimden sağlığa çeşitli alanlarda bağış yapmak üzere vakıf kuran prensin eski Katar başbakanından market poşetleri içinde nakit olarak 1 milyon euro aldığını yazdı. 500 euroluk banknotlar halindeki bu paranın prensin görevlileri tarafından sayıldığı kaydedildi.

Haberde, El Sani'nin 2011-2015 arasında vakfa üç ayrı görüşmede toplamda 3,2 milyon dolar ödeme yaptığı belirtildi.

Prensin vakfından yapılan açıklamada ise, El Sani'nin bağışının denetimden geçtiği ve tümüyle yasalara uygun olduğu kaydedildi.

İLK RÜŞVET SUÇLAMASI DEĞİL

İngiliz Sunday Times gazetesi, daha önce de Prens Charles'ın vakfının Suudi Arabistan'ın ünlü iş insanlarından Mahfuz Marei Mübarek bin Mahfuz'dan vatandaşlık karşılığında 1,5 milyon sterlin bağış aldığı iddiasını manşetlere taşımış, olay ülkede büyük tartışma yaratmıştı. Skandalın ardından Prens Charles'ın en güvendiği isimlerden biri olan vakfın yöneticisi Michael Fawcett istifa etmişti.

Katar'ın en büyük sivil toplum kuruluşu Katar Vakfı, BM Çocuk Fonu, Dünya Gıda Programı ve Oxfam'a yaptığı yüklü bağışlarla biliniyor. Katar, geçen yılki İsrail saldırıları sonrasında Gazze'ye de büyük maddi yardımda bulunmuştu.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime