Turktime

İBB, çiftçilere 1152 torba yağlık ayçiçeği tohumu dağıttı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Başakşehir, Arnavutköy ve Çatalcalı çiftçilere 1152 torba yağlık ayçiçeği tohumunu ücretsiz dağıttı.
ABONE OL
Abone Ol
İBB, çiftçilere 1152 torba yağlık ayçiçeği tohumu dağıttı
Haberler / Ekonomi
27 Mart 2023 Pazartesi 23:39
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çatalca'da düzenlenen törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye'nin geçmişte tarımsal üretimde kendi kendine yeten ülkelerden birisi olduğunu söyledi.

Türkiye'nin tarımda dışarıya bağımlı olduğunu öne süren İmamoğlu, "Bu ülkeyi tarımın gücüyle, tarımın bereketiyle yeniden buluşturmak, hepimiz için, geleceğimiz için önemli bir karardır." dedi.

Deprem felaketinde yaşanan can ve mal kayıplarının yüksekliğinin ana nedenlerinden birisinin tarım alanlarının imara açılması olduğunu dile getiren İmamoğlu, "Meseleye, ülke ölçeğinden bakarak, şehrimizden başlayıp, bütün ülkenin bu yanlışlardan dönmesini sağlamak konusunda büyük bir yolculuğa, büyük bir dönüşüme, büyük bir zihinsel devrime ihtiyacımız var." diye konuştu.

İmamoğlu, İstanbul'da tarım, hayvancılık, balıkçılık ve arıcılık alanlarında üreticilere destek verdiklerini söyledi.

Üreticileri morallendirmeyi, cesaretlendirmeyi ve kabiliyetlerinin farkına varmalarını sağlamayı çok istediklerine dikkati çeken İmamoğlu, "2019 yılı sonuna doğru yola çıktığımızda ve 2021 yılında İstanbul'da ilk destek uygulamalarına başladığımızda, 693 üretici olduğunu tespit edip onlara katkı sunduk. Bugün üretici sayımız, İstanbul'da 8 bin 226 kişiye ulaştı." ifadelerini kullandı.

Kendisinin de çiftçi çocuğu olduğunu aktaran İmamoğlu, bu tür desteklerin hak ettiği şekliyle çiftçilerle buluşturulmasının önemli olduğunu vurguladı.

Törende çiftçilere yağlık ayçiçeği tohumu dağıtan İmamoğlu, programın ardından Çatalca'da esnafı ziyaret etti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime