Turktime

Dikkat çeken karar: Su aygırları insan kabul edildi!

ABD'de bir mahkeme, uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın su aygırlarını yasak haklara sahip tüzel kişiler olarak kabul etti.
ABONE OL
Abone Ol
Dikkat çeken karar: Su aygırları insan kabul edildi!
Haberler / Dünya
26 Ekim 2021 Salı 16:40
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Dünyanın en ünlü uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar 1980'lerde kişisel çiftliğine yasadışı yollarla 4 Su Aygırı ithal etti. 1993 yılında polis tarafından yakalanıp silahlı çatışmada öldükten sonra, su aygırları ortada kaldı.

KONTROLSÜZ BİR ŞEKİLDE ÇOĞALDILAR

Bir süre boyunca mülkte kimsenin müdahalesi olmadan kalan hayvanlar sonraki yıllarda ülkenin ana su yollarından biri olan Magdalena Nehri'ne taşındılar ve bazı ekolojistlerin sürdürülemez olduğunu düşündükleri bir hızda çoğaldılar.Son sekiz yılda sayıları 35'ten 80'e çıktı.

"TEK ÇÖZÜM ÖLDÜRMEK"

Kolombiya hükümeti konuya dair ne yapacağını bilemez hala geldi. Ülkedeki bazı bilim insanları su aygırlarının bölgenin biyolojik çeşitliliği için bir tehdit oluşturduğöne sürerken bazıları ise hayvanların öldürülmesinin tek çözüm olduğunu iddia etti.

KAYNAK: HÜRRİYET

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime