Turktime

Bodrum müziğe doyacak!

Bodrum Belediyesi’nin ücretsiz halk konserleri devam ediyor. "Bodrum Belediyesi Sarı Yaz Kale Konserleri" adı altında düzenlenen ve yine Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde gerçekleştirilecek konserlerde, Derya Uluğ, Ozan Doğulu, Demet Akalın gibi birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak.
ABONE OL
Abone Ol
Bodrum müziğe doyacak!
Haberler / Kültür
7 Ekim 2021 Perşembe 20:20
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

ANKA'da yer alan habere göre; Kale Konserleri’nin ardından 8-17 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek "Sarı Yaz Konserleri" ile Bodrumlular ünlü sanatçılarla buluşacak.

Geçtiğimiz Temmuz ayında başlayan ve iki etap halinde gerçekleşen "Bodrum Belediyesi Kale Konserleri" dizisinde, Yeşim Salkım, Şevval Sam, Ferhat Göçer, Sakiler, Uzi, Zehra ve Rana gibi ünlü sanatçılar, Bodrum Kuzey Hendeği'nde sahne almıştı.

BİRBİRİNDEN ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNE ALACAK

Halkın büyük ilgi gösterdiği konserler dizisinin bir yenisi daha Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile organize edildi. "Bodrum Belediyesi Sarı Yaz Kale Konserleri" adı altında yine Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte, birbirinden ünlü sanatçılar sahne  alacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, şunları söyledi:

“Bodrum Kalesi restorasyon çalışmaları sonrası, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ve Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras’ın destekleri ile Bodrum Kalesi’nde Ağustos ayı sonu sekiz adet konser gerçekleştirdik. Sarı Yaz Konserlerimizi ise Ekim ayı içerisinde planladık. Bu kapsamda Ekim ayında yangın bölgesi Mumcular olmak üzere Bodrum’da dokuz konserimiz olacaktır. Birçok sanatçımızın gönüllülük esasına dayalı olarak sahne alacağı bu konserler, aynı zamanda sponsorların destekleriyle yapılacaktır. Konserlerin amacı, çarşı esnafımıza destek olmak ve Bodrum’da turizm sezonunu uzatan turistlere müzik ziyafeti vererek etkinlikler geliştirmektir. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a, düzenlemiş olduğumuz Bodrum Kale Konserleri kapsamında Bodrum Kalesi’ni bizlere açtığı için teşekkür ediyoruz. Bu konserlerimiz, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile Bodrum Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği konserlerdir.” 

Ücretsiz halk konserlerinin bu yeni serisi, 8 Ekim 2021 günü saat 20:30'da Derya Uluğ ile başlayacak.

KONSER PROGRAMI

17 Ekim 2021 tarihine kadar sürecek olan konserler dizisinde program şöyle:

8 Ekim Derya Uluğ

9 Ekim Demet Akalın (saat 17:00'de Mumcular – 19:00'da ise Bodrum Kale)

10 Ekim Ozan Doğulu-Hera

14 Ekim Emre Kaya

15 Ekim Sinan Akçıl

16 Ekim Öykü Gürman

17 Ekim Merve Özbey 

Kuzey Hendeği’nde düzenlenecek Sarı Yaz Konserleri’nin giriş biletleri, 20:30’da başlayacak olan her konser günü öncesinde, Bodrum Kalesi önünden 10:00 - 17:00 saatleri arasında gişeden ücretsiz olarak temin edilebilecek. Bilet temini esnasında vatandaşları aşı kartı veya PCR test sonucu sorulacak.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Turktime