Turktime

Bakan'dan depremzedelere klima detseği!

Deprem bölgesi Malatya’nın koordinatör bakanı olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, esnafların kendisinden talep ettiği klima isteğini geri çevirmedi.
ABONE OL
Abone Ol
Bakan'dan depremzedelere klima detseği!
Haberler / Kültür
1 Mart 2024 Cuma 14:59
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 6 Şubat depreminin yıldönümünde Malatya’da ziyaret ettiği Ankara Çarşısı’nda esnafların kendisinden talep ettiği 150 klimayı kendi şahsi imkanları ile temin ederek yolladı. Malatya’ya ulaşan klimalar, MESOB Başkanı Şevket Keskin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba gözetiminde Ankara Çarşısı’nda işyerlerine montajlanmaya başlandı.

MESOB Başkanı Şevket Keskin, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederek, “Depremden sonra Ankara Esnaf teşkilatımız ve Ankara Valiliği’mizin de destekleriyle çok güzel bir çarşımız yapıldı. Esnafımızın klimalar konusunda büyük bir sıkıntısı vardı. Bakanımızın kendi imkanları ile alıp gönderdiği klimaların montajına başlanıldı. Bütün esnafımız adına Bakanımıza bir kez daha çok teşekkür ediyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Esnafımızın büyük bir sıkıntısını giderdiniz” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba ise depremin ilk anından itibaren yaraların sarılması adına Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un tüm ekibiyle birlikte sahada olmaya devam ettiğini belirterek “Bakanımızın talimatıyla gönderilen klimalarımızın montajına başladık. Birkaç gün içinde tamamlanacak. Bakanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ankara Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnaflar ise klimaları kendi şahsi imkanları ile temin edip gönderen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a teşekkürlerini ifade etti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime