Turktime

'Tasarruf paketi'ne CHP'den tepki! Asıl hedef CHP’yi zayıflatmak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi”ni açıkladı. CHP'den pakete ilişkin ilk değerlendirmeyi CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel, "Paketin asıl hedefinin yerel seçimlerde 1. parti olan CHP’yi zayıflatmak" dedi.
ABONE OL
Abone Ol
'Tasarruf paketi'ne CHP'den tepki! Asıl hedef CHP’yi zayıflatmak
Haberler / Siyaset
13 Mayıs 2024 Pazartesi 14:36
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün “Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi”ni açıkladı. CHP'den pakete ilişkin ilk değerlendirmeyi CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yücel yaptı.

Yücel, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, paketin asıl hedefinin yerel seçimlerde 1. parti olan CHP’yi zayıflatmak ve CHP’li belediyeleri iş yapamaz hale getirmek olduğunu söyledi. Yücel 'Geçilmeyen köprülere, tedavi olunamayan hastanelere, yolcu inmeyen havaalanlarına garanti ücretleri ödenmeye devam edecek mi?' diye de sordu.

Yücel'in paylaşımı şöyle

"Kamu yatırımlarında, mal ve hizmet alımlarında kesintiler yapılması öngörülüyor. Bu pakette asıl hedef yerel seçimlerde 1. parti olan CHP’yi zayıflatmak ve CHP’li belediyeleri iş yapamaz hale getirmektir.

Mesela geçilmeyen köprülere, tedavi olunamayan hastanelere, yolcu inmeyen havaalanlarına garanti ücretleri ödenmeye devam edecek mi?"

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime