Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
MUSTAFA KEMAL'E YAPILAN SALDIRI
Yiğit Miraç Tokat
YAZARLAR
1 Haziran 2021 Salı

MUSTAFA KEMAL'E YAPILAN SALDIRI

 

 

Her fırsatta bu ülkenin kurucu liderine ağız dolusu hakaret ediliyor, ağza alınmayacak sözler söyleniyor, ellerinde olsa iki kaşık suda boğmak için birbirleriyle yarışıyorlar.
Kemalizm’in ortaya çıkışından itibaren (Kemalizm’in Doğuşu yazıma bakabilirsiniz) ilke olarak vatanın bölünmezliği ve milletin bağımsızlığı ile yurdun her bir karışına Milli mücadele ruhunu aşılayan ve emperyalistlere karşı birlik olma yolunda çaba sarf eden Mustafa Kemal önderliğindeki Türk milleti; her daim Batı’nın tehlikeli gördüğü ve bir an önce başı ezilesi bir yılan olarak nitelendirilmiştir. 


Batı’nın amacına girecek değilim bu yazıda, lakin ülkemizin ezelden beri birçok açıdan Batı’ya cazip geldiği bu topraklarda hüküm sürmek istemesi verdiğimiz mücadelenin ne kadar yerinde olduğuna bir kanıttır. Türk milletine olan düşmanca tavrı da anlıyoruz. 
Ne güzel demiş yüce Atatürk Gençliğe Hitabesinde “…İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.” diye. Dışarıda ki düşmanları anlayabiliyoruz Ebedi Şef’imiz Mustafa Kemal’e neden kin duyduklarını da, ya içimizdekilerin bu kini ve nefreti nedir, işte buna bir anlam veremiyorum gerçekten. 


Atatürk’e laf eden kişiler, siz bu ülke için ne yaptınız. Hangi cephede savaşıp yedi düvele ve onun içerdeki iş birlikçilerine karşı mücadele ettiniz? Sahi sen ne yaptın bu ülke için?
Bu ülkeyi kuran kişiye karşı düşmanca tavır besleyen ve her fırsatta onun değersizleştirilmesi için çaba sarf eden Batı ile paralelce hareket eden bazı kişiler, siz kime hizmet ediyorsunuz. Siz ne yaptığınızın farkında mısınız? Dönemin şartları ve koşulları düşünülmeden her fırsatta düşmanca saldıran kişiler, siz bu ülke için ne yaptınız ve ne yapmaktasınız? 


Emperyalistlerin tarihten beri Mustafa Kemal’e, onun bağımsızlık fikrine ve onun açtığı yolda ilerleyen bu millete karşı oldukları kabul edilebilir, tamam anlayabiliyorum. Fakat, Türk olduğunu düşündüğümüzü ve kendini Türk’üm diye niteleyen, bu ülkenin suyunu içip ekmeğini yiyen bir kişinin Mustafa Kemal’a duyduğu kini ve nefreti asla anlayamıyorum. Yine soruyorum. Atatürk’e ve onun devrimlerine karşı olan bazı Türk! kardeşlerim, sen kime hizmet ediyorsun?
Çanakkale’de cenk eden düşmana geçit vermeyen, Kütahya’da-Eskişehir’de dağda üşüyen askerin sırtını örten, Sakarya’da düşmanı boğazlayan, Kurtuluş Savaşı’nda milletiyle birlikte tek vücut olan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve daha niceleri olan Mustafa Kemal’in bu ülke için yaptıkları saymakla bitmez iken. Atatürk’e caminin minberinden zalim diyen imam, sen bu ülke için ne yaptın?


Mustafa Kemal saygısı olmayan bir kişiye saygım asla olamaz.Tarih her zaman doğruları yazmaya devam edecektir. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Misafir
 1 Haziran 2021 Salı 13:37
Atatürk''e yapılan saldırı, Türk milletine yapılmış sayılır. Ata''mıza saldıranları da bu rezilliğe susanları da tarih affetmeyecek. Sizin gibi cesur kalemlere bu ülkenin çok ihtiyacı var. İyi ki varsınız, kaleminize sağlık.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime