Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Fransa'da bir kral: Burak Yılmaz
Emre Sarı
YAZARLAR
5 Haziran 2021 Cumartesi

Fransa'da bir kral: Burak Yılmaz

 

 

2009 yılının bahar aylarında  tüm sporseverleri bir heyecan sarmıştı. Özellikle bizleri. Bir Türk basketbolcu NBA'de tarih yazıyordu. Tabi ki Hidayet Türkoğlu'ndan bahsediyorum. Orlando Magic forması altında efsaneler arasına girecek bir oyun oynuyordu. Son çeyrekte oynadığı oyunla adeta takımını zaferlere taşıyordu. Hatta '' BAY SON ÇEYREK'' lakabını takmıştı Orlando seyircisi. O dönem hiç unutmam mağaza mağaza Orlando forması aradağımı. LeBron James' ten Kobe Bryant'a kadar tüm NBA efsanelerine kafa tutmuştu. Tıpkı Burak Yılmaz'ın Neymar'a Mbapppe'ye kafa tuttuğu gibi. 12 yıl sonra benzer bir tutkuyu heyecanı bizlere Burak Yılmaz yaşattı. Kral lakabını ülke sınırları dışına taşıdı. Dünya'nın en iyi liglerinden birinde Milyarlarca Euro bedelle kurulan şampiyonluğa abone olmuş PSG takımını dize getirdi takım arkadaşlarıyla birlikte.

BURAK YILMAZ YALNIZ DEĞİLDİ

Yalnız da değildi yanında ülke topraklarından 2 yıldız daha vardı. Elbette Zeki ve Yusuf'tan bahsediyorum. Şunu da unutmayalım Burak Yılmaz 36 yaşında. Adeta zamana meydan okuyor yıldız golcü. Tarihte kaç isim var acaba ilk defa bu yaşta böyle bir lige gelip sezona damga vuran. İnsan, acaba daha erken gitse neler olurdu demekten kendini alamıyor. Hani bizim çok bilmiş Twitter trolleri beğenmedikleri futbolculuğunu dahi tartışmaya açtıkları Kral hakkında şimdi ne düşünüyorlar? Burak Yılmaz Fransa'da aylarca gazetelerin manşetinden inmedi. Ayın futbolcusu oldu Fransa'da, tüm Avrupa Burak Yılmaz'ı konuştu. Burak Yılmaz bunu nasıl yaptı sürekli çalışarak, kendine bakarak başardı bunu. Hiçbir zaman ben oldum kazanacağım başarıyı kazandım demedi. Hep yeni bir challenge için kendini hazır tuttu. Çünkü Burak Yılmaz bunu hep yapmak zorundaydı. En ufak başarısızlıkta alacağı eleştiriyi biliyordu hep en iyisi olmak zorundaydı. Burak Yılmaz her maç kendini ispat etmekle mükellefti sanki yoksa futbolculuğu bile tartışmaya açılabilirdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Turktime