Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
DİŞLERİMİ KARADAĞLAR SETİNDE KAYBETTİM
Aydan Çakır
YAZARLAR
1 Eylül 2021 Çarşamba

DİŞLERİMİ KARADAĞLAR SETİNDE KAYBETTİM

 

 

USTA gazeteci Talat Atilla bey ile Aylan Bebek filmin de tanışmıştım  filmin Wilma Elles/Aslı Elles ile  başrol oyuncusu olan usta gazeteci Talat Atilla beyin teşviki ile 42 yıllık tiyatro, dizi sinema hatıralarımı elimden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Şimdiden oluşabilecek hatalardan ve yanlışlardan affınıza sığınırım. Sonsuz sevgi ve saygılarım ile..

1979 yılında Hababam Sınıfı'nda Güdük Necmi roluyle başladığım tiyatro hayıtımdan sonra 1991 yılında TRT'de NE EKERSEN ONU BİÇERSİN TV filminde Tekin Akmansoy ve Mete Dönmezer ile sinema hayatıma başlamış oldum. 2020 yılında KARADAĞLAR dizisinde bir iki bölümlük Nafiz rolü için görüşmeye çağırdıklarında memleketim Düzce'de idim. Yol parası bulamadığım için gitmem gereken tarihte gidemedim. Birkaç gün sonra arkadaşım İstanbul'a gidiyordu ben de yapım şirketine davetlerinden dolayı nezaketen teşekküre gideyim dedim. Gittim davetinize icap edemedim lakin teşekkür etmek için rahatsız ettim dedim. Rica ederiz asıl biz çok teşekkür ederiz henüz o role yönetmenimiz kimseyi uygun görüp karar vermedi buyrun bir görüşün dediklerinde hem şaşırdım hem de umutlandım. Sonra seçildim.

Erdal Özyağcılar'ın has adamı Nafiz olarak diziye başladım. Seneryo gelir gelmez sahnelerimi ezberler çekimlerimi beklerdim.Çoğunlukla  Erdal beyle olurdu sahnelerim. Her seferinde gelen seneryoya göre değil de Erdal beyin anında revize ettiği senaryoya göre çekilirdi sahnelerim. Bir iki bölüm sonrada ben de gelen senaryoyu ezberlemeyi bıraktım. Erdal bey bu durumu görünce verdiğim oyunlarıda beğenince rolümü uzattırdı. 40 bölüm sonuna kadar sürdü. Erdal bey beni o kadar çok sevdi o kadar çok sevdi ki sahne gereği hırpaladığı çok zamanlar oldu. DİŞLERİMİN ÇOĞUNU KARADAĞLAR SETİNDE KAYBETİM.

Şu an ağzımda kendime ait tek diş yok..

AYDAN ÇAKIR KİMDİR?

Dünya nın ilk ve tek Manyetik aktörü olan ve 21 Kez Dünya rekorlar kitabına adını yazdıran Etibar Elçiyev Budaklı'dan  aldığı  bioenerji eğitimi ile birlikte bu alanda derin çalışmaları süren Aydan Çakır, Haluk Bilginer’in Emmy ödülü aldığı Şahsiyet dizisinin yönetmeni Onur Saylak ve Kıvanç Tatlıtuğ ile bire bir sahne aldığı Çarpışma dizisi sonrası Mike Mitchell, Willma Elles, Süleyman Soylu, Bülent Kuşoğlu, Talat Atilla’nın rol aldığı mülteci sorununa çözüm bulmak, ışık tutmak üzere çekilen Aylan Baby sinema filminde rol alan Aydan Çakır şu sıralar Netflix te yayınlanacak Cem Yılmaz ile  Erşan Kuneri'de ve TRT de yayınlanacak ENGİN ALTAN DÜZYATAN ile BARBOROSLAR dizilerinde görev alıyor.

Geçen sezon en son ÇUKUR VE KURULUŞ OSMAN  da görev aldı. 1969 yılında doğdu. Ortaokul 1. sınıfta tiyatro hayatına başladı. Lise yıllarında birçok parodi ve skeçte görev aldı. Lise son sınıfta okurken Düzce Gençlik Merkezinde bazı tiyatro oyunlarında rol aldı. ODTÜ Fizik Mühendisliği bölümünü kazanmasına rağmen gidemedi. Liseyi bitirdikten sonra Düzce Şehir Tiyatrosuna girdi. Sonrasında Genç Sanat Evine girerek burada 10 yıl boyunca birçok oyunda rol aldı. 1991 yılında Birlik Sahnesine girdi bir dönem Ulvi Alacakaptan ile teknik ekipte yer aldı. Aynı yıl TRT'de Mete Dönmez ile birlikte TV filmiyle kamera karşısına geçti. Sonrasında İstanbul’a gelerek bazı özel tiyatrolarda rol aldı. Tiyatro aşkı nedeniyle kazandığı Akdeniz Ün. Elektrik, Anadolu Ün. İktisat, Niğde Ün. İşletme, Abant İzzet Baysal Ün. Ziraat ve Yakın Doğu Ün. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinden ayrılmak zorunda kaldı. Aynı zamanlarda elektrik, kalorifer, sıhhi ve yangın ihbar tesisatları çizimleriyle de 21 yıl zamanı geçti. İlk ve son Cumhurbaşkanlarımızın filmlerinde (Veda – Falakacı Hoca, Reis -Marangoz Selim) oynayan tek oyuncu olmasının yanı sıra Kurtlar Vadisinde Sarı Ziya ve örgüt lideri rolüyle 2 farklı rol alan oyuncudur. Son on yılda toplamda 250’ye varan dizi ve sinema filmlerinde rol alan oyuncu İstanbul Büyük şehir Kültür AŞ. de 100 oyunda görev aldı.

SİNEMA VE TİYATRODA ALDIĞI BAZI ROLLER:

-Hababam Sınıfi
-Keçileri Kaçıranlar
-Hacı Yatmaz
-Salaklar Sofrası
-Ayı Masalı
-Ecnebi Kafalı Veli
-Buğday Ülkesi Orman Ülkesine karşı
-By Mikrop
-İsli Sisli Pis Puslu
-Fareler ve İnsanlar
-Yalancı Aranıyor
-Eskitilmiş Kılıç
-Barlada Diriliş
-Mim
-Bir Adam Yaratmak
-Alamut
-Sürgün vb.

Rol aldığı bazı dizi ve filmler:

Acil Aşk Aranıyor, Adanalı, Akasya Durağı, Anneler Ve Kızları, Arka Sokaklar, Asayiş Berkemal, Aşk Bir Hayal, Aşkın Kanunu, Aşktan Kaçılmaz, Aylak Adam, Bana Artık Hicran De, Bebeğim, Bebek İşi, Benim Adım Gültepe, Benim Annem Bir Melek, Beyaz Karanfil, Bez Bebek, Bir Çocuk Sevdim, Bir Kadın Tanıdım, Cesur Yürek, Cümbür Cemaat Aile, Çınar, Derdest, Diriliş Ertuğrul, Dudaktan Kalbe, Ezel, Fatih Harbiye, Fatma Gülün Suçu ne, Filinta, Firuze, Galip Derviş, Geniş Aile, Gölgedekiler, Gönül İşleri, Günahkar, Güzel Çirkin, Halil İbrahim Sofrası, Her şey Yolunda Merkez, Hıyanet Sarmalı, Hicran Yarası, İki Aile, İnce Memed, İpsiz Recep, Kaçak Gelinler, Kahramanlar, Kalbimdeki Deniz, Kanıt, Kanıt Ateş Üstünde, Karadağlar, Kardeş Payı, Kertenkele, Kocamın Ailesi, Köprü, Kördüğüm, Kösem Sultan, Kötü Yol, Kurt Kanunu, Kurtlar Vadisi, Küçük Gelin, Küstüm Çiçeği, Lale Devri, Mavi Kelebekler, Minyeli Abdullah, Muhteşem Yüzyıl, Osmanlı Tokadı, Osmanlıda Derin Devlet, Ölene Kadar, Ölümsüz Kahramanlar, Ömre Bedel, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Poyraz Karayel, Racon, Reaksiyon, Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Sakarya Fırat, Seksenler, Sevda Kuşun Kanadında, Sonbahar, Suskunlar, Süper Babaanne, Şefkat Tepe, Şefkat Yerimdar, Şubat, Tatlı İntikam, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Umut Yolcuları, Umutsuz Ev Kadınları, Yalan Dünya, Yaprak Dökümü, Yasak, Yol Ayrımı, Yüz On iki Acil, Beyaz Hüzün, Büyük Sürgün, Cennetin Yolu, Deli Saçması, Eski Sevgili, Eşref Paşalılar, Evinin Direği, Güzel İkili, Hayde Bre, Mazlum Kuzey, Nazım Hikmet Belgeseli, Nefrin, Newyork’ta Beş Minare, Reis, Siccin, Semur, Tamaya, Veda, Viyana Kuşatması, Mezeci Çırağı, T.İ.M, Aylanbaby, Mahsusa, canım dayım, zehirli tohumlar…

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Turgay
 6 Eylül 2021 Pazartesi 07:07
Yazınızı çok beğendim ellerimize sağlık
 Aydan çakır
 3 Eylül 2021 Cuma 17:06
Teşekkür ler Mehmet bey sevgiler
 Mehmet
 2 Eylül 2021 Perşembe 08:09
Kısacık yasamizinza bir surru eseler sinemalar tiyatrolar filmler sigdirmissiniz ne mutlu sizie
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Turktime