Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Cehennem Yoksa Gerçek Mi Oluyor?
Yiğit Miraç Tokat
YAZARLAR
14 Aralık 2020 Pazartesi

Cehennem Yoksa Gerçek Mi Oluyor?

 

 

Dan Brown’un kitaplarını çıktığı günden bu yana büyük bir heyecanla okumuş, yazdığı her satırı dikkate değer görerek zihnime yer etmesini sağlamaya çalışmışımdır. Geçmiş ile günümüzü ve geleceği mükkemmel bir üslupla harmanlıyor, tarihten mistik ve gizemli örneklemelerle günümüze ışık tutuyor, fütüristik bakış açısıyla da yakın gelecekte nelerle karşılaşabileceğimize dair ipuçları veriyor.

Yayımladığı kitapların-eserlerin arasında öyle biri var ki beni derinden etkilemiş, ürpermeme sebep olmuş ve adete bu günümze ışık tutmuştur.

Kitabın adı: Cehennem

Kitap, önceki kitapları gibi bende yine büyük bir beğeni oluşturmuştu; çünkü hikayenin bir kısmının da İstabul’da geçiyor olması kitaba olan ilgimi kat be kat artırmıştı. Kitap, sinemaya da uyarlanmış ve kahramanımız olan Robert Langdon’a diğer filmlerinde de olduğu gibi Tom Hanks hayat vermişti.

Kitabı okuduğumda ve filmini izlediğimde içimde bir ürperti oluşmadı değil. Ya filmdeki konu edilen olaylar gerçekte düşünülen planların bir yansımasıysa, işte bu gerçekten bir felaket olur ve Cehennem kazanları işte o zaman kaynamaya başlardı. Neden mi? Çünkü filmin-kitabın konusu insan nüfusunun azaltılması gerektiği üzerine kurulmuş ve bu yolda yapılacak olan işleri birbir anlatmaktadır.

Covid-19 ile Cehennem kitabının bir bağı olabilir miydi? Düşünmek bile istemiyorum!

Sonrasında aklıma Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in 2000 yılında birlikte kurdukları vakıf (Bill and Melinda Gates Foundation) geldi takıldı. Kurdukları bu vakıf aracılığıyla ürettikleri aşılar ile dünya genelinde kontrollü doğum ve nüfus planlamaları üzerine çalışmalar yapmaktadırlar. Ne ilginiç değil mi? Bilişim sektöründen sağlık sektörüne hızlı bir geçiş!

Bill Gates 2010 yılında TED 2010 adlı bir programda “nüfus artış hızının düşürülebileceği”ni söylemişti. Bu vakıf sayesinde GAVI ALLIANCE (KÜRESEL AŞI VE AŞILAMA BİRLİĞİ) kurularak yoksul ülkelerde- özellikle Afrika- çocuk aşılarına erişimin sağlanması amaçlanmıştı. Fakat, Gazeteci Christina England tarafından yapılan habere göre bu aşılar Afrika’da yüzlerce çocuğu felç etmişti. GAVI’nin ortaklaşa çalıştığı Dünya Sağlık Örgütü, Rockefeller Vakfı, Dünya Bankası da 1970’lerde “Üreme Düzenlemesi Aşıları Birliği” adı altında bir araya gelmişlerdi. Kısırlaştırılan kadınlar… Felç olan çocuklar… Kontrollü nüfus planlaması, kısırlaştırma aşıları ve daha fazlasının olduğu yine iddia edilmektedir.

Bu bilgiler sonrasında Bill Gates’in yakın bir geçmişte söylediği sözleri anımsıyorum. “Dünya’da 6,8 milyar insan var ve bu rakam 9 milyara doğru çıkıyor. İyi bir aşılama programı ve sağlık hizmetiyle bunu %10-15 azaltabiliriz.” dediği bilinmektedir.

E şimdi Bill Gates Covid-19 aşısı üzerine çalışamlarını hızlandırmış durumda. Gel de güven Bill Gates’e ve onun aşı programına!

Ayrıca, Nobel ödüllü virolog Prof. Luc Montagnier, Covid-19’un laboratuvarda üretilebilmiş olacağını içeren ifadeleri de bulunmaktadır.

Umarım bütün bunlar safsatadan ibarettir! Ve yukarıda ifade etmeye çalıştığım olaylar ve iddia edilen  hususlar konusunda yanılırım! Aksi halde Cehennem kitabını alev alev içimizde hissederiz.

İyi haftalar olsun.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime