Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
BULAŞMAYAN VİRÜS KONGREVÜS
Yiğit Miraç Tokat
YAZARLAR
12 Şubat 2021 Cuma

BULAŞMAYAN VİRÜS KONGREVÜS

 

 

Covid-19 tedbirleri haliyle devam ederken bilim kurulunda görev alan ehli uzmanlar tedbirlerin gevşetilmemesi yönünde tavsiye veriyor, benzer tavsiyeler haklı olarak Sağlık Bakanımız Sn. Koca’dan da gelmektedir. 


Hal böyle iken, insanların gruplar halinde türlü etkinlik yapmaları, kalabalık sosyal ortamlarda bulunmaları yasaklar arasında yer almaktadır.  


Mutasyonlu virüsün daha hızlı sürede bulaştığı bilinmesinin aksine, bu virüsün enteresan bir şekilde siyasi parti kongrelerinde ve/veya toplantılarında yer alan insanlara bulaşmadığı ortaya çıkmış! Çok güzel bir haber! 


Neden mi?


Son günlerde AKP’nin çeşitli illerde aynı anda video konferans yöntemi ile yürüttüğü “çevrimiçi il kongreleri ”ne katılan kalabalıkların ve bu insanların yan yana mesafesiz oturmaları görüntüleri kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Halk, demokratik tepkilerinde haksız da değillerdi. Kapalı stadyum ortamlarında gerçekleştirilen bu kongrelere binlerce kişinin katılıması, alınan tedbirlerin ve getirilen yasakların da bir öneminin olmadığını sorgulatmaz mı? Cenazeler, törenler sınırlı sayıda yapılıyorken, kafeler, restoranlar kapalı iken, esnaf kan ağlarken, virüs hızla yayılıyor iken il kongrenin yapılması herhalde çok doğru olmasa gerek! Demek ki, söz konusu olan bu virüs ne güzel ki siyasi parti toplantı ve/veya kongrelerinde bulunan insanlara, kalabalıklara bulaşmıyor. Mutasyonun manası o halde bulaşmayan virüs olsa gerek! 


Tedbirlere ve yasaklara en dikkat etmesi gereken kişilerin başta siyasi parti liderleri olması gerekirken maalesef ki iş gerçekte tam tersini göstermektedir. Özellikle AKP’nin iktidarda olmasından dolayı diğer parti seçmenlerine nazaran daha fazla destekçisi olduğu bilindiğine göre, bu partinin yöneticilerinin ve karar alıcılarının daha titiz ve dikkatli davranması gerekmiyor mu? Dolayısıyla, AKP’nin son günlerde sürekli il kongreleri yapmasının gereği var mıydı şu ortamda, özellikle mutasyonlu virüsün daha tehlikeli ve hızla bulaştığı bilinmesine rağmen nedir bu acele diye sormak gerekir. 


Objektif olarak bakıldığında bu hususun hiç doğru olmadığı sonucu ortaya çıkmaktadır. A, B, C partisi fark etmeksizin yapılan şeyin yanlış olduğu bir gerçektir. O halde kafeler, restoranlar ve bilumum işletmelerin günahı neydi!


Sağlık çalışanlarımız gecesini gündüzüne katmış bir şekilde çalışırken Allah aşkına il kongrelerinin yapılması bana hiç mi hiç doğru gelmiyor. Aynı durumu muhalif herhangi bir parti yapsa yine aynı yorumları yapmaktan çekinmem. 


Velev ki, AKP’nin çok zor günler geçirdiğimiz şu aylarda yapmaması gereken il kongrelerini muhalefetten herhangi bir parti yapmış olsaydı, iktidar kanadından gelecek yorumları ve açıklamaları düşünebiliyor musunuz? Ben düşünemiyorum.


Lütfen daha duyarlı olalım, insan sağlığı her şeyden daha önemlidir.     

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime