Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Akşener, Erdoğan'a 'O vekili alırsanız ittifak yapamayız!' mesajı gönderdi! DP'de Darbe Hazırlığı!
Talat Atilla
YAZARLAR
8 Kasım 2023 Çarşamba

Akşener, Erdoğan'a 'O vekili alırsanız ittifak yapamayız!' mesajı gönderdi! DP'de Darbe Hazırlığı!

İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun partisinden istifa edeceğini 1 Kasım’da yazmış, daha sonra da 7 Kasım Salı günü de iktidar partisine geçeceğini belirtmiştim.

Tam da öyle oldu.

Hatipoğlu dün Erdoğan'ın taktığı rozetle iktidar partisine katıldı.

Kulislerden öğrendiğim kadarıyla da, iktidar partisinde Nebi Hatipoğlu'nu Eskişehir adaylığı için düşünen bir kesim de var.

Eskişehir deyince, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu'yu es geçmek uygun olmaz. Çünkü Çorumlu’nun Afyonkarahisarlı olmasına rağmen Eskişehir geneli ve Eskişehir'de sayıları bir hayli fazla olan Emirdağlılar ve ülkücüler nezdinde büyük ağırlığı olduğu biliniyor. Çorumlu'nun kendi inisiyatifi dışında gelişen "Aday ol" baskılarına, "Görevimin başındayım. Cumhurbaşkanımız isterse emir kabul ederim. Bunun dışında bir çabam olamaz." şeklinde bu önerilere mesafeli yaklaştığı öne sürülüyor.

Asıl konumuza gelirsek...

Dün iktidar partisine geçen Nebi Hatipoğlu'nun iktidar partisine geçişinin perde arkasında Akşener-Erdoğan düellosu yaşanmış.

Aldığım özel bilgilere göre kısa süre önce partisinin Eskişehir milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun ayrılacağını öğrenen Akşener, Hatipoğlu'nun iktidar partisine geçmeye niyetli olduğunu da öğrenince iyice küplere binmiş.

Akşener, Tom Robbins'in "Seni kaybetmekten korkmayacak insanlar için çabalaman, Boşunadır..." sözlerini okumayı ihmal etmiş demek ki!

Neyse...

Harekete geçen Akşener, Erdoğan'ın önemli bir kurmayı aracılığı ile Erdoğan'a "Nebi Hatipoğlu'nu partinize lütfen almayın. Beni ve partimi kırmış olursunuz. Şayet alırsanız, yerel seçimlerde ittifak yapma ihtimalimizi de sıfırlamış olursunuz" şeklinde nazik ama aba altından sopa gösteren bir mesaj iletir.

Erdoğan'ın bu mesajı götüren kurmayına ne yanıt verdiğini bilmiyorum ama Hatipoğlu'nun rozetini bizzat takmasıyla Akşener'e verdiği mesajı eylemsel olarak görmüş olduk.

CHP liderliğinin değişmesi ile kartların yeniden dağıtıldığı siyasette, Erdoğan'ın Akşener'in bu mesajına itibar etmemesini, Akşener'e güvenmediği, MHP ile yola devam kararlılığı şeklinde okumak da mümkün.

Akşener'in Nebi Hatipoğlu'na kızgınlığının altında ise, Hatipoğlu'nun yakın çevresine "İyi Parti'ye çok para yardımı yaptım!" sözlerinin neden olduğu iddia ediliyor.

DP'DE DARBE HAZIRLIĞI VAR!

Teşbihte hata olmaz.

Osmanlı İmparatorluğu I. Dünya Savaşı'nda Almanya'nın yanında yer almıştı ve Almanlar yenildiği için biz de yenik sayılmıştık.

DP'nin durumu da biraz böyle oldu.

CHP'nin lokomotiflik yaptığı millet İttifakı ile beraber olunca haliyle onlar da kaybetti.

Millet İttifakı kazansaydı, DP Lideri Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı Yardımcısı, DP'nin 2 ismi de bakan koltuğuna oturacaktı.

Kaybetti dediğime bakmayın siz.

Binde bilmem kaç oranlarla hesap edilecek kadar küçük oyu olan DP'nim 3 milletvekili kazanması başarıdır.

Ve şimdi DP'nin lideri Gültekin Uysal'ı devirmek için parti içinde dipten başlatılan bir hareket var.

Aslında hareketten ziyade darbe hazırlığı dememin nedeni, farklı konu için kurultay isteyip, Uysal'ı kongrede devirmek isteyen de yine kendi arkadaşları.

İzleyip göreceğiz...

TALAT ATİLLA'YI TWITTER'DA TAKİP ET!

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Turktime uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Turktime