Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
ALÇAKLARA KARŞI TEK YÜREK OLMALIYIZ
Yiğit Miraç Tokat
YAZARLAR
8 Mayıs 2021 Cumartesi

ALÇAKLARA KARŞI TEK YÜREK OLMALIYIZ

 

 

Dünya genelindeki ülkelere baktığımızda 50 ülkede Müslüman nüfusun daha fazla olduğu bilinmekle birlikte dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 30’unu Müslümanlar oluşturmaktadır ve nüfus yoğunluğu olarak da Asya bölgesi inanan Müslümanlar açısından başı çekmektedir.
İnanan sayısı dikkate alındığında Hristiyanlardan sonra Müslümanlar gelmektedir. 


Yukarıda kısaca bahsettiğim verilerin nitelik olarak hiçbir öneminin olmadığını üzülerek söylüyorum. Nicel olarak sayıların azlığı veya çokluğu bir şeyi ifade etmiyor, önemli olan nitelik olarak söz konusu Müslüman ülkelerin birbirleriyle olan kültürel, sosyal, her türlü ilişkide ve yardımlaşmada güzel işler üretmeleridir ve ortaya katma değeri yüksek olan güzellikler çıkarmalarıdır. İşin aslı ne yazık ki böyle olmuyor. 


İleri demokraside, bilimde, kültür-sanatta, hatta sporda bile örnek alabileceğimiz bir Müslüman ülke var mı? Yok. Neyse bu başka bir yazının konusu.
Mübarek günde bile acımadan, utanmadan Filistinlilerin üzerine bomba atan, kurşun sıkan ve adeta terör yaratan, zulmün beşiği olmuş İsrail’e karşı Müslüman ülkelerden cılız kınamaların dışında elle tutulur bir yaptırım veya tepki gelmemektedir. 


Nedir bu İsrail’den çektiğimiz diyoruz ama üst düzey kınama mesajlarıyla yetiniyoruz. 
Müslümanlar birbirinin kardeşidir diyoruz, kardeşimize uzanan eli kırmakta imtina ediyoruz.
Müslümanlar kardeştir diyoruz, ne olursa olsun İsrail’le her türlü ticari, askeri, vs. ikili ilişkileri güçlendirmekten geri durmuyoruz.


Müslüman coğrafyanın ortasında yer alan 9 milyon nüfusluk İsrail’e karşı süt dökmüş kedi misali el pençe divan reverans ediyoruz. Nedir bu İsrail’in cazibesi, acaba para büyüktür dinden mi?
Kutsal ramazan günlerini ve kadir gecesini yaşayacağımız şu günlerde dün gece teravih namazını kılmak için Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere karşı yapılan alçakça zulme tek yürek olup ses çıkaramıyoruz.

 
Cılız kınama açıklamalarından kurtulup ciddi aksiyon almadıkça daha çok seneler bu olanları seyreder dururuz. 
Bir tarafta Suudi Arabistan ve Mısır diğer tarafta da İran, Müslümanların hamisi olma iddiasıyla yarışa dursun; bunların dinimize verdiği zararı eminim ki kimi güçler ellerini ovuşturarak zevkle izlemektedir. Oysaki Allah Al-i İmran suresinde “…bölünüp parçalanmayın, kardeş oldunuz…” demesine rağmen, ne kardeş olabildik, ne de Allah’ın ipine sarılıp doğru yolda tek yürek halinde ilerleyebildik. Allah birlik olunuz dedi, biz ise o Sünni dedik ayrıldık, o Şii dedik öldürdük. 
Bir tek Müslüman ülke yok mu bu alçak İsrail’e haddini bildirecek!
Bir tek yürekli İslam Devleti yok mu bu alçaklara ders verecek!


Ara ki bulasın!
Ölen öldüğüyle kalıyor.
Susan dilsiz şeytandır!

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime