Turktime

Twitter Spaces için yepyeni bir özellik daha kapıda!

Twitter Space, getireceği yeni özellikle yayıncılara çok daha fazla izlenme olanağı sunuyor. İşte ayrıntılar...
ABONE OL
Abone Ol
Twitter Spaces için yepyeni bir özellik daha kapıda!
Haberler / Teknoloji
8 Ocak 2022 Cumartesi 12:30
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Yaklaşık bir yıldır Clubhouse benzeri Twitter Spaces özelliği üzerinde geliştirmeler yapan Twitter, şimdi de platformu podcast benzeri bir özellikle donatmaya hazırlanıyor. Ünlü sosyal medya platformu, yayın sahiplerinin eski yayınları tweet olarak paylaşabilmesine ve kullanıcıların bu yayınları tekrardan dinleyebilmesine olanak sağlıyor.

Yayıncıların izlenmesini artırma olanağı tanıyacak bu özellik, aynı zamanda diğer sosyal medya uygulamaları ile Twitter arasındaki rekabeti de artıracak. Özellikle podcast özelliğinin önde gelenlerinden Spotify bu platformlar arasında. İşte Twitter’ın Spaces özelliği için getireceği yeni podcast formatının ayrıntıları…

Twitter Spaces yayınları podcast oluyor

Bugün itibarı ile Spaces’in resmi sayfası aracılığıyla bir gönderi yayınlayan Twitter, Spaces Recordings özelliği üzerinde bir süredir çalışmaya devam ettiklerini ve bugünden itibaren yepyeni bir özelliği daha kullanıcıların beğenisine sunduklarını açıkladı. Buna göre artık yapılan yayınların sahipleri, o yayına ne kadar kullanıcının katıldığının yanı sıra, yayının tekrarı paylaşıldıktan sonra kaç kişinin yayına dönerek tekrarını takip ettiğini kolaylıkla gözlemleyebilecek.

Konuyla ilgili ayrı bir açıklama daha yapan bir Twitter sözcüsü, uzun süredir beklenen bu yeniliğin bir süre daha kapalı beta sürecinde devam edeceğini, buna karşın ilk tanıtımın üzerinden geçen sürede özelliğin çok daha stabil hale getirildiğini açıkladı.

Buna göre artık yayın sahipleri, yayın tekrarlarını paylaşırken başlangıç zamanlarını da düzenleyebilecekler. Bu sayede konuşmalar başlamadan yaşanan hazırlık aşaması ve sessiz bölgeler kesilerek tam bir podcast havası yaratılabilecek.

Aynı Twitter yetkilisi, ünlü sosyal medya platformunun daha proaktif bir deneyim sunmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yayın sahiplerine yeni denetim seçenekleri vermeye devam edeceklerini açıkladı. Twitter Spaces’in sürekli yenilenen bir özellik olacağını belirten yetkili, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin ışığında iyileştirmeler yapmaya devam edeceklerini de belirtti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime