Turktime

Trump, Biden’a 'ambargo uyguladı' iddiası

İngiliz The Guardian gazetesine konuşan kaynaklar, Trump'ın Biden'ın seçim zaferini engellemeye çalıştığını öne sürdü.
ABONE OL
Abone Ol
Trump, Biden’a 'ambargo uyguladı' iddiası
Haberler / Dünya
30 Kasım 2021 Salı 16:47
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Guardian, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Joe Biden’ın seçim zaferini engellemeye çalıştığını aktardı. Gazeteye konuşan ismi açıklanmayan kaynaklar, Trump’ın Washington’daki Willard otelindeki yetkililere seçim sonucunun onaylanmasını geciktirmenin yolları hakkında bilgi verdiğini öne sürdü.

Trump’ın, Beyaz Saray’dan Washington’daki Willard otelinin üst düzey teğmenlerini aradığı ve Joe Biden’ın 6 Ocak’taki seçim zaferinin gerçekleşmesini engellemenin yolları hakkında konuştuğu öne sürüldü. İsminin açıklanmaması koşuluyla Guardian’a konuşan birden fazla kaynak, Trump’ın 2020 seçimlerinin sonuçlarını bozma çabalarına dahil olduğunu açıkladı.

“SALDIRILARLA BAĞLANTISI VAR”

Gazeteye konuşan kaynaklar, Biden’ın seçim zaferinin ardından Kongre Binası’nı basan kişilerin de Trump yanlısı mafya ile bağlantılı olduğunu öne sürdü. Saldırılarda Trump’ın bağlantısı olabileceğini açıkladı.

O gece Willard’daki birkaç Trump avukatı, Trump’ın Biden’ın seçim zaferinin onaylanmasını durdurmaya çalıştığını inkar etti.

Eski başkan, 6 Ocak’tan önceki gece Willard’daki teğmenlerle birkaç telefon görüşmesi yaptı. Giuliani, avukat olmayanların yasal görüşmelere katılmasını ve avukat-müvekkil gizliliğini tehlikeye atmamasını istemediği için avukatları ve avukat olmayanları ayrı ayrı aradı.Trump’ın teğmenlere çağrısı, Trump hukuk ekibine geç bir ek olan Eastman’ın 4 Ocak’ta Beyaz Saray’da yaptığı bir toplantıda, Pence’in Biden’ın sertifikasyonunun ortak oturumda gerçekleşmesini engellemek için rolünü nasıl gasp edebileceğini düşündüğünü özetlemesinden bir gün sonra geldi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime