Turktime

Rusya'dan Facebook ve Telegram’a ceza

Rus mahkemesi, Facebook’a idari ihlal nedeniyle 17 milyon ruble, Telegram mesajlaşma uygulamasına da 10 milyon ruble para cezası verdi.
ABONE OL
Abone Ol
Rusya'dan Facebook ve Telegram’a ceza
Haberler / Teknoloji
11 Haziran 2021 Cuma 12:48
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu'nun (Roskomnadzor) Telegram ve Facebook aleyhine açtığı davalar, başkent Moskova'daki Taganskiy Mahkemesi'nde görüldü.

Mahkeme, Rusya'da yasaklanan içeriklere Facebook ve Telegram üzerinden ulaşılabilmesi nedeniyle, şirketlerin mevzuata uymadığı hükmüne vardı.

27 MİLYON RUBLE CEZA

Sonuçlanan davada, Facebook’a 17 milyon (276 bin dolar), Telegram’a ise 10 milyon ruble (139 bin dolar) para cezası kesildi.

Roskomnadzor, daha önce de benzer gerekçelerle YouTube, Instagram, TikTok gibi sosyal medya platformları aleyhine davalar açmıştı.

Örneğin, geçtiğimiz ay yine aynı mahkemede görülen davada, yasaklı içerikleri kaldırmadığı için Facebook'a 26 milyon ruble (361 bin dolar) ceza verilmişti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime