Turktime

Korona hastalarına antidepresan tedavisi!

Kanada'da bulunan McMaster Üniversitesi uzmanları, antidepresan ilacının corona virüsü karşısında etkisini inceledi.
ABONE OL
Abone Ol
Korona hastalarına antidepresan tedavisi!
Haberler / Sağlık
28 Ekim 2021 Perşembe 15:11
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Corona virüsü dünya genelinde etkisini sürdürürken, uzmanlar hastalığın etkisini azaltacak ilaç çalışmaları yürütmeye devam ediyor.


Kanada’da bulunan McMaster Üniversitesi uzmanları, corona virüsüne karşı antidepresan ilaçlarının etkisine yönelik bir araştırma gerçekleştirdi. Dr. Edward Mills ve beraberindeki ekip, depresyon ve obsesif kompulsif bozukluk (OKB) tedavisinde kullanılan fluvoksamin adlı ilacı corona hastalarına verdi.

10 İLE 4 HAFTA ARASI İZLENDİ

Brezilya’da 20 Ocak – 6 Ağustos tarihleri arasında yapılan çalışmada 738 corona virüsü hastasına ilaç, 733 hastaya ise plasebo verildi. Diyabet gibi farklı hastalıkları nedeniyle riskli grupta bulunan bu kişilerin durumunu gözlemleyen uzmanlar, 10 gün ile dört hafta arasında hastaneye başvurma durumlarını inceledi.

YOKSUL ÜLKELERDE HAYAT KURTARIR

Çalışmanın sonunda antidepresan verilen hastaların, plasebo grubundaki hastalara oranla yüzde 32 daha az hastaneye başvurduğu ortaya çıktı.

Yüzlerce dolarlık ilaçların yerine söz konusu tedavinin yalnızca 4 Kanada doları (31 TL) bir maliyeti olduğunu belirten Dr. Mills, yoksul ülkelerde çok sayıda hayatı kurtarabileceğini vurguladı.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Turktime