Turktime

İYİ Parti'den Neşet Ertaş'ı anma konseri!

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na bağlı Sanat Politikaları Başkanlığı, geçtiğimiz aylarda başlattığı “Türk’üz Türkü Söyleriz” başlıklı konser serisini sürdürüyor.
ABONE OL
Abone Ol
İYİ Parti'den Neşet Ertaş'ı anma konseri!
Haberler / Kültür
25 Eylül 2021 Cumartesi 11:57
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

10 Temmuz 2021 tarihinde, Topkapı Kültür Park’ta gerçekleştirilen konser serisinin ilkinde Ege türkülerine yer verilmiş ve Sanatçı Ümit Yaşar ile High Life Orkestrası sahne almıştı. Bu ayki konser etkinliğinde ise Türk Halk Müziğinin usta ismi Neşet Ertaş anılacak. 25 Eylül 2021 tarihinde, saat 20’de Haliç Kongre Merkezi’nin Sadabad Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde Neşet Ertaş’ın türkülerini Sanatçı Gülay Sezer seslendirecek.

“TÜRKİYE’NİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Merhum Neşet Ertaş çok kıymetli, çok saygıdeğer bir sanatçıydı. Kendisini buradan bir kez daha rahmetle anıyorum. Toplumumuzun Neşet Ertaş gibi değerleri aslında bu toplumu bütünleyen, farklılıkları öteleyip millet olma bilincini bizlere kazandıran faktörler. Aynı zamanda kültürel bir alanda, bundan yüzyıllar önceki mirası alıp yüzyıllar sonrasına aktarma misyonu da var. İşte bu değerler, bizi bir arada tutan ve millet olma bilincini güçlendiren değerler. O yüzden bunlara daha fazla sahip çıkmalıyız. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı olarak bu faaliyetimizde amaçladığımız aslında biraz da bu. Türkiye’nin değerlerine sahip çıkıyoruz ve bunu geleceğe aktarmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

“SANAT İÇİN FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

İYİ Parti İstanbul Sanat Politikaları Başkanı Oğul Aktuna ise usta sanatçıyı anmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Neşet Ertaş çok kıymetli bir değer. Biz de onu bugün anmak ve yaşatmak için bir araya geldik. Kendisini, kendi türküleriyle anacağız. Bunun için çok mutluyuz. İYİ Parti İstanbul Sanat Politikaları olarak, bundan sonraki faaliyetlerimizde de bu bilinçle hareket edeceğiz. Ve sanat için faaliyetlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: YENİÇAĞ

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime
SEFFAF ANKARA