Turktime

Hayali kripto para vurgunu

İş insanı hayali kripto parayla milyonlarca lira dolandırılınca soluğu savcılıkta aldı.
ABONE OL
Abone Ol
Hayali kripto para vurgunu
Haberler / Güncel
17 Mayıs 2021 Pazartesi 10:25
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İş insanı İ.T., internette tanıştığı bir kişiden TRS isimli yeni bir kripto para olduğunu ve hızla yükseldiğini öğrenmesinin üzerine bu hayali kripto paradan yüklü miktarda aldı. Önce 12,5 Bitcoin karşılığında TRS alan İ.T., ardından bu rakamı 64,5 Bitcoin'e (yaklaşık 24 milyon TL) çıkarttı. Parasını çekemeyince dolandırıldığını anlayan İ.T. ise soluğu savcılıkta aldı.


İstanbul'da iş insanı İ.T., kripto paralara yatırım yapıyordu. İnternet sitelerinde yatırım amaçlı araştırma yaparken bir kişiyle tanışarak WhatsApp üzerinden sohbete başladı. Tanıştığı kişi İ.T.'ye, TRS adlı bir kripto paradan bahsederek çok iyi kazandırdığını söyledi. Daha sonra da TRS'yi alabileceği RCSLV.COM adresini söyledi. İ.T., geçen yıl ağustos ayında siteye üye oldu. TRS'nin Bitcoin ile alınabileceğinin kendisine söylenmesi üzerine başka bir siteden 1.5 milyon TL karşılığında 12.5 Bitcoin aldı.

Hürriyet'ten Ayşegül Usta'nın haberine göre; daha sonra da bu Bitcoin'leri üye olduğu siteye yatırarak birim fiyatı 35 dolardan 3 bin 600 TRS satın aldı. TRS kısa sürede hızlı bir şekilde yükselerek birim fiyatı 200 doları buldu. İ.T., hemen site üzerinden TRS'leri satarak 700 bin dolara çevirdi. İşlemlerine devam eden İ.T., bu parayla da 64.5 Bitcoin aldı.

SOLUĞU SAVCILIKTA ALDI

Siteye girdikten bir ay sonra parasını çekmek isteyen İ.T., bunda başarılı olamadı. Avukatı İlker Atamer'le yaptığı kısa bir araştırmada, sitedeki işlemlerin hayali olduğunu ve TRS diye bir kripto para olmadığını öğrendi. İ.T., avukatı aracılığıyla Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Turktime