Turktime

Google'dan dudak uçuklatan dev yatırım

Pandemi dolasıyla uzaktan çalışma modelini benimseyen Google'dan yeni bir hamle geldi. Teknoloji devi Manhattan'da 2,1 milyar dolara bir ofis binası satın almayı planlıyor.
ABONE OL
Abone Ol
Google'dan dudak uçuklatan dev yatırım
Haberler / Dünya
22 Eylül 2021 Çarşamba 11:26
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Pandemi sürecinde iş dünyası çok hızlı bir şekilde dijital dönüşüm sürecine girdi. 

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Google, hibrit çalışma modelleri yaygın hale geldiği bu dönemde, Manhattan'da 2,1 milyar dolara bir ofis binası satın almayı planlıyor.

Finans Direktörü Ruth Porat, New York City'deki St. John's Terminal sahasının 2023 yılının ortalarında açılması beklenen anlaşmasının gelecek yılın ilk çeyreğinde tamamlanacağını bildirdi

.

Duyuru, şirketin üst düzey patronu Sundar Pichai'nin çalışanlarına bir e-postada Google'ın artan Covid-19 varyantı Delta vakaları nedeniyle gönüllü ofise dönüş politikasını ocak ayına kadar uzattığını söylemesinden yaklaşık bir ay sonra yapıldı.

Porat, yeni yatırı için "Bu yıl New York kampüsümüzdeki varlığımıza 250 milyon dolardan fazla yatırım yapma planlarımıza dayanıyor" yorumu yaptı.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Turktime