Turktime

Esnaftan AK Parti'ye isyan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 95.72’lik rekor oy aldığı Adıyaman'a bağlı Sincik’te vatandaşlar, isyan etti.
ABONE OL
Abone Ol
Esnaftan AK Parti'ye isyan
Haberler / Ekonomi
12 Ekim 2021 Salı 15:38
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, bir dokundu bir ah işitti.

Milletvekili Tutdere'nin tesadüfen girdiği tütün ürünleri satan bir iş yerinin sahibi,  “Şu ana kadar devletin eli buraya değmemiş. Adıyaman ve Sincik'te devletin bir şey yaptığını görmedim. Aynı şekilde Cumhurbaşkanımız da buraya geldi, isteselerdi yeni bir Sincik kurulurdu. Ama, ne dediler pervaneler dönüyor elektrik üretiyor. Bu bize zarar veriyor, faydası yok” diyerek yakındı.

“BU DÜZENİ HEP BERABER DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM”

“Bir Ak Partili olarak bunu söylüyorum” vurgusu yaptıktan sonra eleştirilerini sürdüren vatandaş eleştirilerini şöyle devam ettirdi:

* Bizim Sincik Belediyesi 2 bin oyla seçiliyor, belediyenin 4 bin oyu var. 2 bin oyu alan Belediye Başkanı seçiliyor.

* 2021 yılı içerisinde Sincik'te 10 kişi işe girmişse bu 10 kişiden 9'u belki de 10'u belediye yönetiminin istediği kişiler. Eskiden Atatürk'ün bir sözü vardı, ‘Köylü milletin efendisidir' diye. Şuanda, köylü milletin kölesi olmuş. Bizim oylarımız da para etmiyor. Ben genel olarak eleştirimi yapıyorum. Ama, bazen diyorum ben tek başıma sırıtıyorum.

* Herkes beyaz giyinmişken sen içlerinde siyah giyindiğin zaman fark ediliyorsun.

* İnşallah çoğunlukta bu sese kulak verir. En basiti Adıyaman yer altı kaynakları bakımından zengin, petrol çıkıyor bu petrol Adıyaman'da işlenmiyor.

* Burada iki kişi duruyor onlar da güvenlik olarak çalışıyorlar. Bu petrol götürülüp başka bir yerde işleniyor. İzmir'de 100 kişi çalışıyor, Adıyaman'da 2 kişi çalışıyor.”

Eleştirileri dinleyen CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere vatandaşa, “Sıkıntılarınızı çok iyi biliyorum. Onun için bu zam düzenini hep beraber değiştirmemiz lazım. Diyorum ki, bu katı partizanlığı bırakın. Hep beraber halkın refah seviyesini yükseltelim. Onun için bize bir dönem şans verin. Göreceksiniz, bunu hep beraber bunu başaracağız” dedi. (SÖZCÜ)

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime