Turktime

Dr. Henry Abdo: Türkiye bir giriş kapısı

Titanium Capital'in kurucusu ve CEO'su Dr. Henry Abdo, Türkiye'yi bir giriş kapısı, beklentiler, ufuklar ve bağlantılar olarak değerlendirdiği röportajında Türkiye deyince aklına Doğu ve Batı, Avrupa ve Asya, soğuk yaylalar ve platolar, sıcak deniz arasındaki bağlantıların geldiğini söyledi.
ABONE OL
Abone Ol
Dr. Henry Abdo: Türkiye bir giriş kapısı
Haberler / Güncel
22 Eylül 2020 Salı 09:55
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Titanium Capital'in kurucusu ve CEO'su, Arap Inventosr'un Başkanı Dr. Henry Abdo, Turktime'ın sorularını içtenlikle yanıtladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsten, Titanyum Capital'in faaliyetlerine kadar yöneltilen birçok soruya içtenlikle yanıt veren Abdo, "Türk halkına yüksek getiri ve istikrarla birlikte güvenli yatırım kapsamını sunuyoruz" dedi. 

İŞTE MERAKLA BEKLENEN O RÖPORTAJ:

SİZİN AÇINIZDAN DR. HENRY ABDO KİMDİR?

-Dr. Henry Abdo iki kelimeyle bir savaşçı ve bir çocuktur. Kendi kendini yetiştirmiş bir kişidir. Ona haysiyet ve sevgiyi aşılayıp alçak gönüllülüğü öğreten Lübnanlı aşk dolu bir ailede büyütülmüş ve yetiştirilmiştir. Ve onun davranış, değerleri ve normları bu aileden gelmektedir. Kendisi hayalperest bir insandır ve uyuyarak zamanını boşa harcamamaya, hırsının sınırlarına zorlayarak kendini çalışmaya adamıştır. Henry bir iş adamından çok küresel insancıl bir adam olması ile birlikte geliştirici, dikkatli ve ekip odaklı kusursuz işler çıkartır.

TİTANIUM CAPİTAL FUND'IN FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

-Titanyum Capital, esasen para yönetimi konusunda uzmanlaşmış küresel bir yatırım grubudur. Bu kuruluş, gücünü sadece müşterinin ihtiyaçlarına değil, aynı zamanda istek ve taleplere göre uyarlanmış esnek yapısından almaktadır. İstikrarlı ve risksizdir ve aldığı verim oldukça yüksektir. Müşterilerimiz insani ilişkilerimizden ve yanıt süremizden memnundur. Şu an Titanium, Avrupa Amerikan Üniversitesi aracılığıyla eğitimi desteklemektedir. Bu Üniversite Balkanlar'da ezber bozan bir eğitim vermektedir ve kısa bir süre sonra dünya çapında öğrenci merkezli girişimiyle birlikte kaliteli liberal eğitim sunacaktır.

COVID-19 HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

-Açık olan şey, küresel bir salgınla karşı karşıya olduğumuz, henüz bir tedavisi bulunmadığı veya tedavisinin ortaya çıkmadığıdır. Ayrıca benim bakış açıma göre küresel tepki DSÖ seviyesine kadar ulaşmamıştır. Ve bu insanlık kökünden sarsılmıştır. Bu travmanın sadece maddi boyutta değil, üst dünya ile olan ilişkinin de bir hatırlatıcısı olacağını umuyorum.

COVID İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ÇALIŞMA YAPTINIZ MI?

-Titanium bir fon olarak şu anda akademik çalışmaları desteklemektedir. Yani ekonomi sonrası ve finansal etkiler, piyasaların tepkileri vb. Bu söylediklerimin akademik yayını bugüne kadar yayınlanmıştır, diğerleri henüz daha yayınlanmamıştır. 

TİTANIUM'UN NİHAİ HEDEFİ NEDİR?

-Titanium'un nihai hedefi insanlıktır. Tüm çabalarımız ve sonuçlarımız bu yönde ilerlemektedir. İster ekiplerimizin ve meslektaşlarımızın refahı ile ister daha iyi geleceklere ve kaderlere ulaşmak için insani faaliyetler yoluyla fark etmeksizin amacımız bu yönde ilerlemektedir.

TÜRKİYE'DE İŞLETMELERİNİZ VAR MI YOKSA BUNA GİRMEK İSTER MİSİNİZ?

-Titanium Capital, tüm para yönetimi yeteneklerini, ekonomik ve finansal koşulların kötüleştiği Türk halkının hizmetine sunmaktadır. Türk halkına yüksek getiri ve istikrarla birlikte güvenli yatırım kapsamını sunuyoruz. Titanium ise kalitenin ve akademik yaşamın en yüksek olduğu Amerikan Eğitim sistemini tanıtmayı hedeflediği Türk eğitiminin hizmetindedir. Avrupa Amerikan Üniversitesini sadece bir üniversite olarak değil, bir konsept olarak da tanıtmaktadır. Burada Titanium, ellerini eğitimde Türk ortaklara doğru uzatmaktadır. Amaç yarışmaktan öte işbirliği yapmaktır. Ve hepsi de servetleri olmayan öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

TÜRKİYE DİYİNCE AKLINIZA NE GELİYOR?

-Türkiye'den bahsederken ilk aklıma gelenler bir giriş kapısı, beklentiler, ufuklar ve bağlantılardır. Doğu ve Batı, Avrupa ve Asya, soğuk yaylalar ve platolar sıcak deniz arasındaki bağlantılar, gelgit tarihi ve mirasları, müzik ve yemek... 

POLİTİKAYA YÖNELMEK İSTİYOR MUSUNUZ?

-Politika? Geleneksel olarak hayır! Dünyadaki sorunları sadece yaratıcının tahtında çözebileceğine inanıyorum. O gün gelene kadar bu durumu kökünden çözmeye çalışırım, yani insanlık ile çözmeye çalışırım. Savaş ve düşmanlıklar yerine barış ve idealler ile. İnsanlığa hizmet ederken ideallere ulaşalım. Sorunları çözmeye hizmet edelim, sorunları hizmetimize sunmayalım. 

SİZİ HAYATTA NE MUTLU EDER?

-Yaşlı bir dulun veya yetim bir çocuğun yüzündeki basit bir gülümseme beni mutlu eder. Yaratıcının hizmeti beni mutlu eder ve küresel topluma hizmet etmek beni mutlu eder. İyi bir bitter çikolata hatta Kinder Sürpriz bile beni mutlu eder. Gol atmak beni mutlu eder. Yük olmamak ve ihtiyaç olmak beni mutlu eder. 

DR. HENRY ABDO İÇİN PARA NE DEMEKTİR?

-Bir araç ve bir son değildir. Para yönetimi Titanium Fund anlamına gelir. Para piyasalar anlamına gelir. İster yatırım ister muhtaçlara yardım etmek olsun miktar ne kadar büyük olursa yetenek de o kadar büyük olur. Ancak olasılıklar ve kapasiteden ziyade, mülkiyet hizmetindeki geleneksel varlık değildir.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER RÖPORTAJLAR

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Turktime