Turktime

Delta varyantının ilk kez fotoğrafı paylaşıldı!

Rusya'da hizmet veren Vektör Bilim Merkezi, koronavirüsün delta varyantını ilk kez görüntülemeyi başardı.
ABONE OL
Abone Ol
Delta varyantının ilk kez fotoğrafı paylaşıldı!
Haberler / Sağlık
25 Ekim 2021 Pazartesi 23:11
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Koronavirüs pandemisi, son dönemlerde yalnızca delta varyantından ibaret. Orijinal virüsün mutasyona uğramış hali olarak karşımıza çıkan delta, salgının seyrini bir anda değiştirdi. Gerek Türkiye'de gerek diğer ülkelerde görülen vakaların çok büyük bir bölümünü delta varyantı oluştururken, bu varyantın daha bulaşıcı olması zor günlerin kolay kolay geride kalmayacağını düşündürüyor.

Şimdiyse koronavirüsün delta varyantı ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Rusya'da hizmet veren Vektör Bilim Merkezi isimli bir kurum, delta varyantını ilk kez görüntüledi. Elektron mikroskobu kullanan uzmanlar, yeşil maymunların böbreklerindeki epitel hücrelerde büyüttükleri virüsü fotoğraflamayı başardılar.

İlk kez Ekim 2020'de tanıştığımız delta varyantı, koronavirüsün orjinal versiyonundan biraz daha farklı etkilere sahip. Örneğin bu varyantta tat ve koku kaybı pek yaşanmıyor. Öte yandan, COVID-19'daki popüler belirtilerden olan öksürük de bu varyanta yakalanan hastalarda pek görünmüyor.

PCR test sonucu pozitif çıkan vatandaşlar, delta varyantında diğer varyantlara benzer etkiler de gösteriyorlar. Örneğin bu varyant burun akıntısı ve yüksek ateş başta olmak üzere, baş ve boğaz ağrısı gibi semptomlar gösteriyorlar. Bu varyant, daha fazla yaş grubunu etkiliyor oluşu ile de endişe uyandırıyor...

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime