Turktime

Ayasofya Camii beyaz perdeye taşınıyor!

Rol aldığı Reis filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandıran sinema oyuncusu Reha Beyoğlu, Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sinema filmi olarak izleyicilerle buluşturmak istediğini söyledi.
ABONE OL
Abone Ol
Ayasofya Camii beyaz perdeye taşınıyor!
Haberler / Kültür
22 Ekim 2021 Cuma 15:24
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Rol aldığı Reis filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandıran sinema oyuncusu Reha Beyoğlu, bu kez de Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sinema filmi olarak izleyicilerle buluşturmak istediğini söyledi. Beyaz perdede 2017 yılında izleyicilerle buluşan Reis filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandıran oyuncu Reha Beyoğlu, yeni bir proje için yola çıktıklarını belirtti.

"AYASOFYA BENİM İÇİN ÖNEMLİ BİR HUSUS"

Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sinema filmi olarak izleyicilerle buluşturmak istediğini aktaran Beyoğlu, filmin Ayasofya'nın ibadete açılışının 2'nci senesinde seyircilerle buluşacağını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ayasofya'nın ibadete açılışının yıl dönümünde yaptığı etkileyici konuşmasının ardından projenin fikrinin doğduğunu dile getiren Beyoğlu, "Ayasofya çok önemli bir husus. Türkiye'nin kırmızı çizgisi. Tarihimiz konusunda çok yönlü bir yelpazesi var maneviyat olarak. Reis filminde Cumhurbaşkanımızı canlandırdık. Bu büyük bir onurdu. Ardından Togo'ya gittim. Cumhurbaşkanımızın kurban vekaletini kestirme şerefine nail oldum" dedi.
"Ayasofya etkinliğinde çok önemli bir sahne gerçekleştirildi"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında konuşmanın büyük bir onur olduğunu söyleyen Beyoğlu, "Bu sene de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ayasofya etkinliğinde çok önemli bir sahne gerçekleştirildi.

Bu sahne Ayasofya ile ilgiliydi. Fatih Sultan Mehmet'in rüyası, Said Nursi, Necip Fazıl Osman Yüksel Serdengeçti, Necmettin Erbakan, bunların karakterleri hep Ayasofya için bir anı canlandırıyor. En sonda Fatih Sultan Mehmet'in rüyasında 'bir yiğit geldi, kırdı zincirleri Ayasofya'yı ibadete açtı' diyerek ben çıktım sahneye.

"TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ"

Ayasofya konuşmasını Cumhurbaşkanımızın karşısında ben yaptım. Bu büyük bir onur" ifadelerine yer verdi."Ayasofya'nın filmini, sadece Türkiye sinemalarında değil, dünyanın bütün ülkesine ulaştırma konusunda karar aldık"Filmi tüm dünyaya ulaştırma konusunda karar aldıklarını ifade eden Beyoğlu, "Bunun sonrasında Ayasofya'nın Cumhurbaşkanımızın nezdinde açılışının bizim için ne kadar kıymetli olduğunu, her türlü her yönden öneminin çokta etkinliklerle topluma yansıtılmadığı konusunda bir üzüntüsünün olduğunu duyduk. Ne yapabiliriz derken, Ayasofya'nın filmini, sadece Türkiye sinemalarında değil, dünyanın bütün ülkesine ulaştırma konusunda karar aldık. Bu açılışın bizler için ne kadar önemli olduğunu ve tekrardan ibatede açılışını bir sinema filmi olarak hazırlamak istiyoruz. Biz de icazetimizi aldık. Burada konuyu değerli büyüklerimize ilettim. Bu sorumluluğun altına girebileceğimi, hazır olduğumu belirttim. Yapım ekibi olarak hazırlıklarımızı yaptık. Ben Ayasofya projesinin altına bedenimi sokuyorum dedim. Burada endişe verici bir proje değil, sinemayla bu konuyu çok iyi bir yere getirip bizim için açılışın ne kadar önemli olduklarını diyaloglarla çok üst noktaya taşıyacağız.

"FİLM RÜŞTÜNÜ İSPATLAMALI"

Filmimizi 2022 Temmuz ayında, Ayasofya'nın ibate açılışının yıl dönümünde inşallah sinemalarda gümbür gümbür çıkaracağız. Amacımız sadece film yapıp izlemek değil, biz bu filmi izleyici karşısına en iyi şekilde çıkarmayı istiyoruz. Planlarımız, yol haritamız hazır. Bu film rüştünü ispatlamalı.

Ayasofya Türkiye'nin ve Osmanlı'nın kırmızı çizgisidir. Bu filmi tüm dünyayla buluşturmaya hazırlanıyoruz" diye konuştu."Cumhurbaşkanımız benim için çok önemli bir yerde"Rol aldığı Reis filmiyle ilgili de konuşan Beyoğlu, "Reis tamamen tevafuk. Cumhurbaşkanımızı oynamayı kimse kabul etmedi, ama ben kabul ettim. Çünkü Cumhurbaşkanımız benim için çok önemli bir yerde. Oynarken çok büyük bir risk aldığımı da biliyordum. Önemli bir karakteri canlandıracağımı biliyordum. Rol geldi, düşünmeden kabul ettim. Asla pişman değilim. Toplum içinde, sokakta, metroda güzel tepkilerle karşılaştım, geri dönüşler çok güzeldi. Ben bunun onuruyla gururuyla yaşıyorum" dedi.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL SİYASET DÜNYA MEDYA MAGAZİN SPOR YAZARLAR RÖPORTAJLAR PORTRELER ANKARA KULİSİ FOTO GALERİ VİDEO GALERİ KÜLTÜR SAĞLIK EKONOMİ TEKNOLOJİ ANALİZ TEKZİP
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Turktime