MENÜ
Ankara
Turktime
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp gruplarında görüntülü ve sesli konuşma devri
Teknoloji
9 Şubat 2018 Cuma 14:26

Whatsapp gruplarında görüntülü ve sesli konuşma devri

Dünya'nın en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp bir devrime daha imza atarak, görüntülü ve sesli konuşmayı gruplar içinde kullanılabilir hale getirecek.

Milliyet.com'dan Mustafa  Çomak'ın haberine göre; WhatApp konuşmaları bireysel ve gruplar halinde kullanılması popülaritesinin artmasına ve hızla ivme kazanmasına neden olmuştur. Günümüz teknolojisinde hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar arasında en önde yer alan WhatsApp hayata geçirmeyi planladığı özelliği ile tüm kullanıcıların heyecanlanmasına neden oldu. Dünya genelinde 1.5 milyardan fazla aylık kullanıcıya sahip olan ve günlük 60 milyarın üzerinde mesajın gönderildiği popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta sadece kişiler ile bireysel olarak sesli ve görüntülü konuşma seçeneği vardı. WhatsApp uygulaması bu özelliği grup konuşmaları içinde aktif edeceğini duyurarak bazı kullanıcılar için beta seçeneğini sunduğunu açıkladı. Tam güncellemenin ise çok yakında olduğu tahmin ediliyor. 


Test aşamasında olan WhatsApp Beta 2.17.443 sürümünde keşfedilen bu özellik, yakın zamanda gruplarda da görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceğimizi ortaya koyuyor. Profesyonel haberleşme ağı olarak görülen Skype'ta uzun yıllardır kullanılan bu uygulama Skype için bir dizi yenilikleri sunma gereksinimi doğurabilir. 


Sadece 4 Kişi...
Şuan beta sürümü üzerinden kullanılan bu özellik toplamda 4 kişi olan gruplar için kullanılıyor olması ve görüntü ile ses kalitesinin oldukça iyi olduğu şeklinde yorumlar gelmektedir. Şimdilik en fazla 3 katılımcıyı destekliyor. Yani arayanda dahil olmak üzere toplamda 4 kişi grup sesli arama ve video görüşme özelliğinden yararlanabiliyor. Beta aşamasında olduğunu düşünürsek görüşmelere katılabilecek katılımcı sayısının artabileceğini de göz ardı etmemek gerek. 
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2018 Turktime